آیا لیزر، خشکی واژن را درمان می کند؟

آیا لیزر، خشکی واژن را درمان می کند؟

رطوبت واژن در واقع یک لایه ماده شفاف است که روی دیواره واژن را احاطه کرده است و باعث ایجاد لغزندگی در این ناحیه می شود . برقراری رابطه جنسی باعث می شود جریان خون در قسمت دستگاه تناسلی بالا رود و باعث می شود ترشحات واژن بیشتر شده و در نتیجه لغزندگی آن افزایش یابد .

علل خشکی واژن

از جمله علل خشکی واژن می توان به کاهش مقدار استروژن اشاره کرد که به علت های مختلف از جمله زایمان طبیعی یا سزارین ، شیردهی ، SAE و یا اختلال در سیستم ایمنی بدن و همجنین برداشتن تخمدان ، پرتو درمانی ، شیمی درمانی ، هورمون درمانی و یا مصرف دخانیات برای خانم ها ایجاد می شود .

سندرم شوکرن و شستشوهای نامناسب داخل واژن با مواد غیر استاندارد ، مصرف داروهای سرماخوردگی و ضدافسردگی ها و همچنین حساسیت به کاندوم و اضطراب و استرس نیز می تواند باعث ایجاد خشکی واژن شود .

درمان خشکی واژن با لیزرتاثیر تغذیه در خشکی واژن

خشکی واژن می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود . یکی از علائم تاثیر گذار تغذیه می باشد . شاید برای بیماران قابل تصور نباشد که مواد غذایی که در وعده های روزانه آن ها قرار دارد ، تا چه حد می تواند در ابتلا به بیماری خشکی واژن تاثیرگذار باشد . از جمله این مواد غذایی عبارتند از :

  • ماکارانی
  • عدس
  • بادمجان
  • چای سبز
  • قارچ
  • لازانیا
  • فست فوت
  • نوشابه و مواد قندی مانند قند و شکر

روغن نباتی و … که میزان زیاد آن ها باعث سردی بدن می شود .

درمان خشکی واژن

خشکی واژن به منظور افزایش سلامت و لذت جنسی بسیار مهم و قابل اهمیت است و برای آن درمان های متعدد ذکر می کنند از داروهای گیاهی تا مصرف قرص و پماد و انجام لیزر به عنوان روشی نوین برای برطرف کردن کردن خشکی واژن .

استفاده از لیزر برای درمان خشکی واژن

امروزه لیزر توانسته در حوزه های مختلف وارد شود و درمان های موثری ارائه دهد . در زمینه درمان خشکی واژن استفاده از لیزر بسیار شایع شده و در این مورد نیز نتایج قابل قبولی برای بیمار به همراه داشته است .

درمان خشکی واژن با لیزر برای چه افرادی ممنوع است!

افرادی که در سابقه خود جراحی رحم و واژن داشته اند . بیمارانی که آزمایش پاپ اسمیر و یا کولونوسکوپی داده اند و در نتیجه آن ، علائم غیرنرمال وجود داشته است . بیماران مبتلا به عفونت واژینال و یا تنگی مجاری ادراری و افرادی که از افتادگی رحم شدید رنج می برند نمی توانند از لیزر برای درمان خشکی واژن استفاده نمایند .

عوارض لیزر برای خشکی واژن

استفاده از لیزر بدون عارضه بوده و یک روش ایمن برای درمان خشکی واژن محسوب می شود . بعد از انجام لیزر ، سوزش و تورم تا دو روز طبیعی بوده و به عنوان مراقبت بعد از انجام لیزر ، باید تا سه روز از نزدیکی خودداری نمود .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تعداد جلسات لیزر برای خشکی واژن

تعداد جلسات درمان خشکی واژن بین دو تا ۵ جلسه ذکر می شود که این بازه زمان را پزشک با توجه به وضعیت و شرایط بیمار به صورت قطعی تعیین می کند . بین هر جلسه انجام لیزر تا شروع جلسه بعد را می توان یک الی تا دو ماه می تواند فاصله داشته باشد .

نتیجه گیری

خشکی واژن برای خانم ها بسیار آزار دهنده خواهد بود و در روابط جنسی و میزان لذت آن تاثیر گذار خواهد بود . در نتیجه در صورت وجود علائم باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه و اقدامات لازم برای درمان صورت گیرد .

پاسخ

10 − نه =

Call Now Button