بهترین دکتر زنان برای درمان زگیل تناسلی

بهترین دکتر زنان برای درمان زگیل تناسلی

امروزه بیماری های مقاربتی روزبه روز در حال افزایش است و در برخی از کشورها برای آن راه های بهداشتی و آموزشی در نظر گرفته شده است . این ویروس خاموش هر روزه در حال گسترش است و متاسفانه در کشور ما هنوز برنامه منظمی برای اطلاع رسانی و آگاهی عمومی قرار نگرفته است . زگیل تناسلی به خاطر آسیب هایی که به کانون خانواده وارد می کند حائز اهمیت است به خصوص در بین خانم ها که ممکن است باعث سرطان رحم در بین آن ها شود .

درمان زگیل تناسلی

 

زگیل تناسلی را بهتر بشناسیم!

بیماری شایعه ای که امروزه ببیشتر از گوشه و کنار شنیده می شود بیماری زگیل تناسلی است . این بیماری واگیردار اندام تناسلی مردان و زنان را درگیر می کند و در واژن ، دهانه رحم ، و اطراف کشاله ران مشاهده می شود . این بیماری با ویروس HPV تکثیر می شود بسیار خاموش است و مبتلایان ممکن است متوجه بیماری در بدنشان نشوند . این بیماری از طریق تماس پوستی و جنسی منتقل می شود همچنین به خاطر سرسخت بودن این ویروس راه های انتقال از طریق سونا ، توالت فرنگی و مراکز اپیلاسیون نیز وجود دارد .

این ویروس نوع های مختلفی دارد که در بعضی از آن به صورت خال های گوشتی قرمز رنگ مشاهده می شود . به جز این عوارض حادتری نیز وجود دارد مانند سرطان واژن ، دهانه رحم ، مقعد و آلت تناسلی در بین آقایان .  در صورت داشتن رابطه جنسی دهانی ممکن است سرطان های دهان و حنجره نیز مشاهده شود .

چه کسانی در معرض ویروس HPV هستند؟

معمولا افرادی که رابطه جنسی کنترل نشده با افراد مختلف دارند بیشتر در معرض ابتلا هستند . افرادی که سابقه عفونت های جنسی دیگری دارند و یا افرادی که بدون اطلاع از سابقه شریک جنسی اقدام به ارتباط می نمایند .

نشانه ابتلا به زگیل تناسلی

این ویروس در بیشتر موارد بدون علائم است و با پیشرفت بیماری به صورت علامت هایی بین زنان و مردان خود را نشان می دهد . در بین خانم ها بین واژن ، دیواره های واژن و مقعد و در بین اقایان بر روی آلت تناسلی و انتهای آلت و مقعد دیده می شود . علائم ظاهری این بیماری که باید نسبت به آن ها هشیار باشید عبارتند از :

وجود زگیل های کنار هم در ناحیه تناسلی .

داشتن خونریزی موقع برقراری رابطه جنسی

توده های ریز که با زنگ مشابه رنگ پوست فرد در قسمت ناحیه تناسلی ایجاد می شود .

خارش و علائم غیر طبیعی در قسمت ناحیه تناسلی .

علائم زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی در مردان نیز دارای علائمی است که می توان به وجود بیماری در آن ها پی برد . مانند زگیل در ناحیه دور آلت تناسلی ، روی بیضه ها ، مقعد و کشاله های ران. البته در مورد روابط جنسی دهانی می توان این زگیل ها را دهان نیز مشاهده نمود .

علائم زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی مطابق با شدت آن دارای علائم مختلفی است که در بانوان در قسمت های فرج ، دیواره های واژن ، مقعد و در قسمت دهانه رحم دیده می شود . البته در مواردی زگیل ها در دهان نیز مشاهده می شود .

عوارض ابتلا به زگیل تناسلی 

زگیل تناسلی اگر در نوع های خفیف باشد ، با درمان های سرپایی علائم آن از بین می رود اما اگر به موقع درمان نشود می تواند عوارض خطرناکی به دنبال داشته باشد . مانند انواع سرطان های رحم و دهانه رحم ، سرطان گلو و دهان . در مورد افراد باردار و یا افرادی که قصد بارداری دارند این مورد باید جدی تر پیگیری شود . انواع ویروس خطرناک این بیماری باعث بروز سرطان ها در زنان می شود و این موضوع باعث شده برای این دسته ازافراد با حساسیت بیشتری همراه باشد.

تشخیص بیماری زگیل تناسلی 

تشخیص بیماری HPV و یا زگیل تناسلی با روش آزمایش پاپ اسمیر انجام می گیرد . بانوان عزیز با مراجعه های دوره ای می توانند نسبت به انواع بیماری ها قبل اینکه حاد و یا مزمن شوند ، اطلاع یابند . آزمایش پاپ اسمیر و تهیه نمونه از دهانه رحم از جمله بهترین راه تشخیصی این بیماری محسوب می شود. در مورد آقایان نیز با نمونه برداری و انجام آزمایش می توان از وجود و یا عدم وجود زگیل تناسلی اطمینان حاصل نمود.

درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در حالت عادی و کم خطر برای بیمار ایجاد مشکل نمی کند اما در صورت ابتلا به نوع پر خطر آن درمان هایی معرفی می شود که بهترین متخصص زنان با توجه به شرایط بیمار بهترین روش را انتخاب می کند . در ادامه به بخشی از این درمان ها پرداخته می شود .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

دارو درمانی

برای برطرف شدن زگیل های ایجاد شده برخی کرم های موضعی تجویز می شود که در قسمت مورد نظر قرار داده می شود .

درمان با جراحی

این روش درمانی انواع مختلفی دارد و هنگامی که زگیل بیشتر از حد بزرگ شده باشد و با درمان برطرف نشود ، جراحی انجام می شود . روش های جراحی عبارتند از :

برش زگیل

این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و در زگیل از سطح پوست برش داده می شود .

کرایوتراپی

به این روش که با اصطلاح فریز کردن نیز معروف است ، به وسیله نیتروژن مایع زگیل را منجمد می کنند .

لیزر درمانی

این درمان که جزو درمان های قطعی و عالی برای درمان زگیل تناسلی است ، در صورت پیشروی و گسترش بیماری انجام می شود . با اشعه لیزر زگیل های روی پوست برداشته می شود که نسبت به درمان های دیگر با عوارض کمتری همراه است .

بهترین دکتر زگیل تناسلی

متخصص زنان که نسبت به این بیماری آگاهی لازم را دارد بیمار را مورد معاینه قرار می دهد و بعد از بررسی های کامل ، درمان مناسب را ارائه می دهد . گاهی بر طبق شرایط بیمار لازم است از همان ابتدا درمان های جدی تری انجام شود تا بیماری حاد نشود . مخصوصا در بانوان که به رحم بیمار آسیب می رساند و ممکن است باعث ایجاد سرطان دهانه رحم شود .

کلام آخر 

شاید تا به امروز نگرانی های زیادی در مورد این بیماری و یا راه های انتقال آن داشته اید. ما در این بخش به توضیح کامل تری در این زمینه پرداخته ایم و برای آگاهی شما اطلاعاتی در مورد تشخیص و علائم آن ارائه دادیم که امیدوارم مفید واقع بوده باشد. توصیه می شود در صورت مشاهده علائم ذکر شده حتما به متخصص مراجعه نمایید تا معاینه دقیق و تشخیص به درستی انجام شود و روند درمانی با سهولت بیشتری صورت گیرد .

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم