بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار در زنان می تواند نگران کننده باشد ،اما خوشبختانه امروزه با وجود روش ها و تکنیک های مختلف راه کارهای مختلفی برای درمان بی اختیاری ادرار وجود دارد . بی اختیاری ادرار در زنان می تواند به دلایل مختلفی در آن ها دیده شود .

بی اختیاری در زنان به دلیل وارد شدن فشار

در صورتی که در اثر عطسه ،بلند کردن جسمی سنگین و یا خندیدن قطره ای ادرار از شما خارج شود نشان دهنده این است که شما مبتلا به بی اختیاری ادرار در اثر فشارهستید.

بی اختیاری ادرار به دلیل مثانه بیش فعال

بی اختیاری ادرار به دلیل مثانه بیش فعال می تواند به دلیل فعالیت بیش از اندازه مثانه در زنان باشد . این افراد به طور نگهانی و فوری نیاز به دفع ادرار خود دارند . بی اختیاری ادرار به دلیل مثانه بیش فعال می تواند برخی از زنان را در طول روز و برخی دیگر را در طول شب درگیر کند .

بی اختیاری ادرار به دلیل تحریک پذیری

در صورتی که نیاز به دفع ادرار پیدا کنید و دسترسی به توالت برای شما  وجود نداشته باشد و اردار خود را در لباستان کنید شما به بی اختیاری ادار تحریک پذیر و یا اصراری دچار شده اید . در این نوع از بی اختیاری فرد در بیشتر حالات قبل از رسیدن به توالت مقداری از ادرار خود را در لباس خود می کند . این نوع از بی اختیاری ادرار می تواند با شنیدن صدای آب جاری و یا نوشیدن حتی یک لیوان نوشیدنی در فرد تحریک شود .

بی-اختیاری-ادرار

مصرف چه داروهایی می تواند بی اختیاری ادرار را در فرد افزایش دهد ؟

  • داروهای فشار خون در زنان می تواند سبب شل شدن عضلات مثانه شود و دلیلی بر بی اختیاری ادرار در زنان شود .
  • مصرف برخی از داروهای ضد افسردگی
  • مصرف داروهای ادرار آور و یا دیورتیک ها می تواند بی اختیاری در افراد را تشدید کند .

تشخیص بی اختیاری ادرار در زنان

  • قبل از هر چیز باید در مرحله اول نوع بی اختیاری ادرار در افراد تشخیص داده شود . سپس با کمک آزمایشات تشخیصی ،متخصص زنان بی اختیاری ادارار را در افراد تشحیص می دهد .
  • با کمک سونوگرافی متخصص زنان می تواند مشاهده کند که در زمان ادرار کردن و یا فعالیت های دیگر مثانه و پیشابراه چگونه تغییر وضعیت می دهند.
  • آزمایش استرس مثانه ،این آزمایش می تواند بی اختیاری ادرار به دلیل فشار را بررسی کند .
  • باکمک آزمایش پد می توان مقدار ادرار خارج شده از بدن را تخمین زد .

کیستومتری ،با این روش می توان فشار مثانه را اندازه گیری کنیم .این روش تشخیصی بیشتر به منظور تشخیص بی اختیاری ادرارتحریک پذیر انجام می شود .

خدمات دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

با تشکر مدیریت سایت  دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم