جراحی تنگ کردن واژن

جراحی تنگ کردن واژن

زایمان و یا رابطه های جنسی و یا افزایش سن  از دلایلی هستند که باعث گشاد شدن واژن می شوند. گشاد بودن واژن باعث می شود که زوجین از رابطه زناشویی خود اعلام نارضایتی کرده و دچار مشکلاتی در زندگی شوند.

شل شدن واژن و افتادگی واژن باعث کاهش لذت جنسی و افزایش ترشحات مهبلی و ایجاد میکروب های واژنی می شود. در نتیجه تنگ کردن واژن علاوه بر یک عمل زیبایی، یک عمل درمانی نیز به شمار می رود که  از شایع ترین عمل های زنانه می باشد.

جراحی-تنگ-کردن-واژن

کاندیدای مناسب عمل تنگ کردن واژن

پس از اینکه بیمار توسط متخصص زنان معاینه شد، در صورت داشتن هر کدام از شرایط زیر بیمار می تواند عمل تنگ کردن واژن انجام دهد:

  • شل شدن و افتادگی و گشاد شدن واژن
  • احساس ناراحتی و نارضایتی از رابطه جنسی ناشی از شل شدن واژن
  • بی اختیاری ادراری، عدم توانایی کنترل ادرار
  • سرد مزاجی در رابطه جنسی

انواع تنگ کردن واژن

برای تنگ کردن واژن از چند شیوه استفاده می شود:

  • تنگ کردن واژن با نخ: تنگ کردن واژن با نخ یک عمل ترمیمی است که باعث بهبودی روابط زناشویی می شود.
  • عمل جراحی پرینورافی: عملی است که برای تنگ کردن واژن گشاد شده انجام می گیرد. این روش ممکن است هنگام زایمان طبیعی نیز انجام بگیرد، بطوریکه پزشک با زدن چند بخیه واژن را تنگ می نماید. شایان ذکر است در صورتی که تنگی بیش از اندازه باشد، زن هنگام دخول درد فراوانی متحمل شده و باعث نارضایتی جنسی خواهد شد.
  • تنگی واژن با لیرز: در این روش با استفاده از لیزر بافت های شل شده و افتاده کاملا کشیده شده و واژن تنگ می شود.

مراقبت های پس از تنگ کردن واژن

این عمل ممکن است با استفاده از بیهوشی جنرال یا موضعی انجام گیرد. این عمل هیچ نیازی به بستری در بیمارستان نداشته و بیمار می تواند همان روز مرخص شود. همچنین بیمار می تواند یک روز بعد از عمل به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. بیمار باید حداقل شش هفته پس از انجام عمل تنگ کردن واژن هیچ رابطه جنسی نداشته باشد. (بیمار غیر از رابطه جنسی هیچ محدودیت فعالیتی ندارد). پس از عمل مشاهده خونریزی کاملا طبیعی است. ممکن است در این عمل از بخیه های قابل جذب استفاده شود که نیازی به کشیدن بخیه نباشد. دوران نقاهت این عمل بسیار کوتاه است زیرا در این ناحیه رگ های خونی فراوانی وجود دارد لذا بیمار یک هفته پس از انجام این عمل کاملا بهبودی می یابد. بیمار باید پس از عمل بهداشت فردی در ناحیه تناسلی را کاملا رعایت نموده و از شوینده با PH مناسب استفاده نماید.

خدمات دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

با تشکر مدیریت سایت  دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

پاسخ

4 × 5 =

Call Now Button