خونریزی بعد از یائسگی

خونریزی بعد از یائسگی

یائسگی کلمه ای آشنا بین همه خانم ها است . خانم ها می دانند که با بالارفتن سنشان دوره های پریودی در آن ها قطع شده و وارد مرحله یائسگی می شوند . اما آیا می دانید برای دوره یائسگی باید آمادگی لازم را داشته باشید؟ و یا چه علائمی در این دوره باید جدی گرفته شود . متاسفانه این دوره بین خانم ها مورد اهمیت نیست و اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند اما وجود علائمی از جمله خونریزی های گهگاهی می تواند نشانه بیماری مهم در آن ها باشد . با ما همراه باشید تا در ادامه اطلاعات بیشتری در این باره کسب نمایید .

خونریزی بعد از یائسگیدوره یائسگی چگونه است؟

بعد از پایان یافتن دوره قاعدگی فرد دچار یائسگی می شود که این مدت زمان از حدود یک سال بعد از آخرین پریود ، شروع می شود . اگر بعد از این دوره ، فرد خونریزی داشته باشد، خونریزی بعد از یائسگی نامیده می شود .

این خونریزی ها دلایل بسیاری دارد که عموما به راحتی قابل درمان است اما در مواری باید جدی گرفته شود چرا که ممکن است به علت سرطان رحم و یا گردن رحم باشد در این صورت باید در کوتاه ترین زمان روند درمانی انجام گیرد تا بیماری به مرحله حاد نرسد .

دلایل خونریزی بعد از یائسگی

دلایل این نوع خونریزی ها متنوع است و می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود . در ادامه به بررسی بخشی از آن می پردازیم : وجود پولیپ ها ، مشکلات موجود در رحم و یا گردن رحم ، واژینیت آتروفیک که همان نازک و ظریف شدن پوشش محافظتی واژن است . وارد شدن آسیب به واژن همراه با کاهش غلظت استروژن ، وجود سرطان در دستگاه تولید مثل و … می تواند باعث آن شود .

چه موقع خونریزی بعد از یائسگی خطرناک است؟

هیچ نوع خونریزی بعد از یائسگی طبیعی نیست و باید به متخصص زنان مراجعه شود . گرچه ممکن است زمانی که به دوره یائسگی نزدیک می شوید ، پریود ها نامنظم شود اما باید به آن توجه شود چرا که ممکن است دلیل بیماری در بدن باشد . در حالت کلی در زمانی که به دوره یائسگی نزدیک می شوید اگر خونریزی ها خیلی شدید بود ، طولانی تر از حد معمول بود ، فاصله بین دوره ها بیشتر از 3 هفته بکیار و یا بعد از رابطه جنسی خونریزی مشاهده شد ، می تواند مشکلاتی را برای دوران یائسگی ایجاد کند که باید به آن توجه شود .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان خونریزی بعد از یائسگی

درمان هایی که برای این مشکل ذکر می شود بسته به نوع علت آن متفاوت است و متخصص زنان برطبق وضعیت بیمار تشخیص می دهد که باید جراحی شود و یا با مصرف دارو این مشکل برطرف گردد.

قبل از شروع درمان باید آزمایش و سونوگرافی های لازم ، به منظور تشخیص درست صورت گیرد که با آن نمونه های لازم از وضعیت بیمار تهیه می شود .

کلام آخر

در پایان به تمام بانوان توصیه می شود در مورد سلامتی خود در هر دوره زمانی اهمیت بدهند . دوره یائسگی نیز دوره حساسی است که به خاطر کاهش هورمون استروژن در بدن خانم ها باید بیشتر به خود و سبک درست زندگی خود اهمیت بدهند .

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

هجده − پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم