درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

بی اختیاری ادرار در بانوان به چه علت روی می دهد؟

آیا درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ممکن است؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با جدیدترین تکنیک های مقابله با بیماری های شایع زنان همراه باشید.

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

عوامل مختلفی می تواند موجب بی اختیاری ادرار در بانوان شود. این عارضه گاهی اوقات آنقدر شدید می شود که با خنده، سرفه و عطسه، خروج ادرار صورت می گیرد. بی اختیاری ادرار معمولاً پس از زایمان طبیعی اتفاق افتاده و می تواند تمامی سنین را درگیر نماید.

بی اختیاری ادرار گاهی به دلیل مشکلات ساختاری در لگن نیز ممکن است رخ بدهد. اما خبر خوب آنکه آندسته از بی اختیاری ادرار که ریشه در مشکلات شل شدگی عضلات واژن دارد، به راحتی با لیزر قابل درمان می باشد.

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر چگونه انجام می شود؟

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره گردید، بی اختیاری ادرار می تواند به دلیل شل شدن واژن در پی افزایش سن و زایمان طبیعی رخ بدهد. لیزری که برای درمان این عارضه استفاده می شود، با تابش بر روی عضلات دیواره واژن، بافت ماهیچه ای این ناحیه را سفت می کند.

در ابتدا جراح زیبایی زنان نازل دستگاه را وارد واژن کرده و سپس با اعمال مقدار مشخصی از لیزر بی خطر بر روی پوست واژن، بافت تمام نقاطی که لیزر به آنها تابیده می شود، سفت شده و جوانسازی می گردد. با سفت شدن بافت دیواره واژن، این ناحیه بهتر می تواند ادرار را کنترل کرده و در زمان مشخص آنرا از بدن دفع نماید.

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر بدون خونریزی بوده و مراجعه کننده درد زیادی متحمل نمی شود. دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به رفع تیرگی واژن می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر در کلینیک های معتبر انجام شده و احتیاجی به بیهوشی کامل ندارد. برای تنگ کردن واژن معمولاً ۳ جلسه درمان کافی می باشد. تعداد جلسات بسته به وضعیت سلامتی فرد متفاوت بوده و هر ۴ الی ۶ هفته یکبار انجام می گیرد.

پس از اتمام جلسات لیزر درمانی، ۱ الی دو سال بعد می بایست به منظور پایداری درمان خود به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.

فواید درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

یکی از فواید درمان با لیزر، غیر تهاجمی بودن این روش می باشد. درمان بی اختیاری ادرار با لیزر بدون خونریزی بوده و مراجعه کننده درد زیادی متحمل نمی شود. در ذیل به برخی دیگر از فواید درمان با لیزر اشاره می نماییم:

  • درمان بی اختیاری ادرار با لیزر معمولاً محدودیت خاصی ندارد و برای بیش تر افراد قابل انجام می باشد.
  • این روش عموماً بدون درد می باشد.
  • پیوند بافت واژن را تقویت کرده و در نتیجه استحکام دیواره واژن افزایش می یابد.
  • درمان با لیزر برای ۸۵ درصد از بانوان بدون عوارض جانبی می باشد و احتیاج به مراقبت خاصی بعد از جراحی ندارد.
  • مراجعین پس از درمان بی اختیاری ادرار با لیزر می توانند به سرعت به کارهای روزمره خود بازگردند.

درمان بی اختیاری ادرار همچون سایر مشکلات بانوان همچون خشکی واژن می تواند به راحتی با لیزر درمان شود. گفتنی است که لیزر درمانی نیازی به آمادگی خاصی پیش از انجام جراحی ندارد.

نتیجه گیری

امروزه با استفاده از دستگاه های جدیدی که در زمینه جراحی زیبایی واژن مورد استفاده قرار می گیرد، درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ممکن شده است. لذا شما می توانید به منظور کاهش عوارض احتمالی ناشی از لیزر درمانی، به یک جراح زیبایی زنان خوب و ماهر مراجعه نمایید.

پاسخ

هفده + 9 =