درمان خشکی واژن با لیزر

درمان خشکی واژن با لیزر

بهترین راه برای درمان خشکی واژن چیست؟

آیا امکان درمان خشکی واژن با لیزرهای امروزی وجود دارد؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با درمان خشکی واژن با لیزر همراه باشید.

خشکی واژن معمولاً در سنین یائسگی گریبانگیر بانوان می شود. بی اختیاری ادرار و درد در هنگام نزدیکی می تواند از علائم خشکی واژن در بانوان باشد. اما خبر خوب اینکه دیگر نیازی به تحمل عوارض و مشکلات ناشی از خشکی واژن نیستید.

درمان خشکی واژن با لیزر

درمان خشکی واژن با لیزر

امروزه گزینه های متعددی از جمله لیزر درمانی برای مقابله با خشکی واژن پدید آمده است. این لیزرها که دقیقاً مشابه با لیزرهایی هستند که به منظور جوانسازی پوست صورت به کار می روند، به بازسازی و ترمیم بافت آسیب دیده دیواره های واژن می پردازند.

اگر بخواهیم صادقانه در مورد استفاده از لیزر در خصوصی ترین و حساس ترین ناحیه بدن صحبت نماییم، ممکن است این پروسه کمی حساسیت شما را بر انگیزد. اما بهتر است بدانید که این پروسه سه دقیقه ای تنها اندکی درد و احساس ناراحتی با خود به همراه دارد. برخی از مراجعین درد لیزر واژینال را به بر خورد گلوله پلاستیکی به بدن تشبیه می کنند.

اما توجه داشته باشید که درمان خشکی واژن با لیزر برای بسیاری از زنان راه گشا بوده و به درمان عوارض و مشکلات آنها کمک می نماید. مکانیزم این نوع درمان به این صورت است که لیزر با ایجاد سوراخ های بسیار ریزی بر روی بافت واژن، پوست را تحریک می کند تا بافت جدیدی را برای درمان زخم های ذکر شده تولید نماید.

این درمان به سبب افزایش سطح کلاژن سازی پوست و خاصیت کش سانی آن انجام می گیرد. درمان خشکی واژن با لیزر جریان خون را در ناحیه مورد نظر افزایش داده و به بازگشت حس از دست رفته کمک شایانی می نماید.

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به رفع تیرگی واژن می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

معمولاً پس از طی سه جلسه درمان با لیزر، خشکی واژن به طور کامل درمان می شود. تحقیقات اخیر نشان می دهد که ۶۰ الی ۷۰ درصد از بانوانی که به بی اختیاری ادارار اورژانسی، استرسی و فرکانسی مبتلا هستند، به راحتی و به کمک لیزر درمان می شوند.

همچنین درمان خشکی واژن با لیزر علاوه بر موارد فوق، تأثیر بسزایی در بهبود ارگاسم بانوان می گذارد. پزشکان بر این باورند که تنها با چند جلسه درمان با لیزر، حتی روابط زناشویی نیز به طرز چشمگیری بهبود می یابند.

درمان خشکی واژن در دوران شیر دهی

آیا درمان خشکی واژن برای دوران پیش از یائسگی نیز مناسب است؟ زنان جوان، بانوانی که تا به حال فرزندی نداشته و یا قصد بارداری در آینده را ندارند نیز می توانند کاندید درمان خشکی واژن با لیزر باشند. درمان های جراحی برای این افراد زیاد مناسب نبوده و راه حل های کم عارضه با بازدهی بیش تر برای این افراد مناسب تر می باشند.

درمان با لیزر برای بانوانی که در هنگام خنده و یا سرفه دچار نشت ادرار شده و ورزش های کگل برای آنها کارآمد نبوده است، بهترین گزینه می باشد. توجه به این نکته که درمان با لیزر جزئی از درمان های کم تهاجمی می باشد، این روش را به گزینه ای مناسب برای درمان بیماری های زنان تبدیل کرده است. همانطور که استفاده از لیزر در لابیاپلاستی روشی کاملاً نوین و بی خطر محسوب می شود.

نتیجه گیری

درمان خشکی واژن با لیزر هایی که به منظور جراحی زیبایی واژن به وجود آمده اند، امکان پذیر شده است. در صورتیکه به دنبال راهی کم عارضه برای دستیابی به بافت سالم و با کیفیت دیواره واژن خود هستید، بهتر است درمان با لیزر را تحت نظر جراح زیبایی زنان تجربه نمایید.

پاسخ

پنج × سه =

Call Now Button