روش های درمان ناباروری

روش های درمان ناباروری

ناباروری و نازایی یکی از مشکلات شایع بسیاری از زوج های جوان می باشد . خوشبختانه امروزه روش های بسیاری برای درمان ناباروری ابداع شده اند که با کمک آن ها ،تقریبا می توان گفت تمامی افراد می توانند ناباروری و نازایی را درمان کنند .

در این مقاله روش های موجود برای درمان ناباروری را بررسی می کنیم . متخصص زنان با بررسی تمام شرایط زوجین بهترین روش درمانی را برای آن ها پیشنهاد می کند .

قبل از اقدام به درمان ناباروری ،متخصص زنان به طور قطعی  ناباروری  شما  ر ا بیان می کند  و در صورتی که دچار عدم توانایی در باروری بودید ،روش های زیر را پیشنهاد می کند .

روش-های-درمان-ناباروری

لقاح خارج رحمی

لقاح خارج رحمی یا  IVF یکی از بهترین روش ها برای درمان ناباروری می باشد . در این روش از درمان مرحله لقاح در محیط آزمایشگاه و خارج از رحم انجام می شود . بیشتر این روش درمان در زنانی که لوله های رحمی آن ها دچار اختلال هستند مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین IVF در نازایی هایی که علل آن مرد می باشد نیز کاربرد فراوان دارد .

تحریک تخمک گذاری

در زنانی که برای تخمک گذاری دچار اختلال هستند استفاده می شود . در این روش از درمان برای به دست آوردن تعداد تخمک کافی از روش های IVF ،IUI و یا ICSI نیز استفاده می کنند . در نتیجه به راحتی می توانند با هورمون درمانی تمام اختلالات ناشی از تخمک گذاری را برطرف کنند و بارور شوند .

IUI

در این روش اسپرم های فعال همزمان با تخمک گذاری به صورت کاملا مصنوعی به داخل رحم هدایت می شوند .در روش IUI  احتمال باروری بسیار بالا می باشد ،به این دلیل که با استفاده از سونو گرافی های متعدد تحریک تخمک گذاری ،همزمان با ورود اسپرم انجام می شود .

میکرواینجکشن

این روش درمان در نازایی های که علل آن مرد است بسیار استفاده می شود . در این روش درمان بعد از آماده کردن تخمک ها ،در شرایط آزمایشگاهی اسپرم به تخمک تزریق می شوند و پس از تقسیم شدن جنین ها ،به داخل رحم زن انتقال داده می شود .

خدمات دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

با تشکر مدیریت سایت  دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

6 + دو =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم