سرطان پستان

سرطان پستان

دومین سرطان شایع در میان زنان سرطان پستان می باشد . همانند انواع سرطان، بافت غیر طبیعی است که سرطان پستان را تشکیل می دهد و سلول های خود فرد بیمار است که بدون کنترل تکثیر می شوند .

برخی توده ها خوش خیم (سرطانی نیستند) اما بعضی از این ها می توانند بدخیم باشند . تنها راه امن برای تشخیص بین توده خوش خیم و سرطان، این است که بافت را توسط یک آزمایش تکه برداری، بررسی کنیم .

سرطان پستان

سرطان پستان

چه عواملی موجب سرطان پستان می شوند ؟

سابقه فامیلی؛ داشتن مادر، خواهر یا دختر (نسل درجه اول) که مبتلا به سرطان پستان است، یک زن را در معرض خطر بیشتر بیماری قرار می دهد .

  • اضافه وزن
  • اولین بارداری بعد از 35 سالگی
  • قاعدگی زودرس پیش از 12 سال و یائسگی دیررس بعد از 55 سالگی
  • نوشیدن الکل

علائم سرطان پستان چیست ؟

  • مشاهده کردن یک توده یا تومور در پستان
  • تغییر در اندازه و شکل پستان
  • ترشح از نوک پستان

تشخیص سرطان پستان چگونه است ؟

  • خودآزمایی پستان
  • معاینه توسط پزشک
  • ماموگرافی

درمان سرطان چگونه انجام می شود ؟

خوشبختانه، اگر سرطان پستان در اوایل بیماری تشخیص داده شود، بسیار قابل درمان است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه کار کنید، در مورد گزینه هایبتان تحقیق نمایید .

از پزشکتان، سایر متخصصین و سایر بیمارانی که سرطان سینه داشته اند بپرسید .

پزشکی را که به آن اعتماد دارید پیدا کنید، و در انتخاب خود شابراه عمل نکنید .

یک وقفه کوتاه بین تشخیص و درمان موجب کاهش تاثیر درمان شما نخواهد شد .

گزینه های درمانی سرطان سینه به سایز تومور و اینکه تا چه حد در بدن پخش شده باشد، به سن شما و سلامت عمومی شما بستگی دارد .

دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوینی به درمان انواع بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.
جراحی

برای اغلب افراد، اولین گام، خارج سازی سرطان پستان با جراحی است، سپس معمولا ترکیبی از پرتو درمانی؛ شیمی درمانی یا هورمون درمانی داده می شود .

شیمی درمانی

این درمان برای کشتن سلول های سرطانی از داروهای قدرتمندی استفاده می کند .

هورمون درمانی

زمانی که پزشکتان سرطان پستان را تشخیص می دهد، او را بر اساس آزمایشات متوجه می شود که آیا تومور شما برای رشد وابسته به هورمون های طبیعی، استروژن یا پروژسترون است یا نه ؟ اگر اینچنین است، به آن سرطان پستان “گیرنده استروژن مثبت” یا “گیرنده پروژسترون مثبت” می گویند .

تارگت تراپی

راه دیگر مبارزه با سرطان است . حدود 25% خانم های با سرطان پستان وفور یک پروتئین بنام HER2 دارند که موجب انتشار سریعتر سرطان می شود . چندین تارگت تراپی با سرطان پستان HER2 مثبت مبارزه می کنند .

پرتو درمانی

در این درمان، امواج پر انرژی سلول های سرطانی را تخریب می کند .

ریکاوری در منزل

بعد از جراحی سرطان پستان، ورزش های ساده منظم می تواند خشکی عضلات را برطرف نماید و به شما کمک کند تا دوباره بدنتان را بصورت طبیعی حرکت دهید . اگر پرتو گرفته اید، از پوشیدن لباس تنگ و چسبان که ممکن است پوست اطراف ناحیه درمان شده رااذیت کند اجتناب نمایید . پوستتان را تمیز نگه دارید و لباس های گشاد بپوسید، و فقط از لوسیون پوست و کرمها و خوشبو کننده هایی که پزشکتان توصیه می کند استفاده نمایید .

برخی از خدمات دکتر گیتی محمد ابراهیم :

جراحی تنگ کردن واژن

زایمان سزارین یا طبیعی

بارداری به روش IVF

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم