سن مناسب بارداری

سن مناسب بارداری

آیا سن باروری بر روی قدرت باروری اثر می گذلرد؟

جواب مثبت است. بهترین سن باروری بانوان در سن بیست سالگی می باشد. اما اگر می خواهید بدانید سن چه تأثیری بر روی میزان باروری شما می گذارد، با ما دراین مقاله همراه باشید.

سن-مناسب-بارداری

سن-مناسب-بارداری

از سن 30 سالگی به بعد قدرت باروری بانوان رو به کاهش می رود، تا جایی که در سن 35 سالگی به حداقل میزان خود می رسد. در سن 35 سالگی نیز بانوان می توانند بارداری و همچنین زایمان موفق را تجربه نمایند. اما پس از 35 سالگی میزان سقط و مشکلات کروموزومی جنین افزایش می یابد.

پس از سن 40 سالگی تنها 2 نفر از 5 نفری که اقدام به بارداری می کنند می توانتد به نتیجه مطلوب دست پیدا نمایند.

اگر تصمیم به بارداری دارید، حتماً می خواهید بدانید چه مدت بعد از رابطه جنسی احتمال بارداری وجود دارد. مانند بیش تر بانوان، شما حتماً زمان جوانی را موقعیتی برای لذت بردن از لحظات سرخوشی جوانی می دانید. اما زمانی که به خود می آیید و تصمیم به بچه دار شدن می گیرید، دیگر سن شما از 30 سالگی بیش تر شده است.

طبق بررسی های صورت گرفته در کشور انگلستان، تعداد افرادی که برای بارداری به روش IVF اقدام می کنند رو به افزایش می باشد. نتیجه گیری با این روش درمان ناباروری به سن اقدام کننده بستگی دارد. به طور کلی شانس بارداری به روش IVF برای بانوان بالای 40 سال کم می باشد.

بدون در نظر گرفتن سایر مشکلات ناباروری، بهترین زمان برای شروع فرزندآوری، سن 35 سالگی می باشد.زمان باروری مردان نسبت به زنان بیش تر می باشد. اما قدرت باروری مردان نیز با افزایش سن آنها کاهش می یابد.

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان انواع بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

راههاي افزايش قدرت باروري در زنان

جدا از سن و سال راههایی وجود دارند که می توانند به زایمان بدون عارضه شما کمک نمایند. در صورتیکه پس از تلاش های مکرر هنوز باردار نشده اید، اول از همه باید استرس را از خود دور نمایید. همچنین هرگز از پیگیری درمان ها غافل نشوید و به یک متخصص زنان و زایمان برای انجام درمان های تخصصی و مناسب مراجعه نمایید.

پزشک متخصص زنان و زایمان در ابتدا به ریشه ناباروری در شما می پردازد. شریک زندگی شما نیز می بایست جهت بررسی سلامتی و میزان باروری خود به پزشک معالج مراجعه نماید.

عواملی همچون تخمدان پلی کیستیک می تواند منجر به ناباروری در زنان شود. این در حالی است که برخی از بیماری های زنان در صورتیکه به موقع درمان شوند، می توانند از ناباروری جلوگیری نمایند.

با انجام موارد ذیل و رعایت سن مناسب بارداری، شما می توانید بارداری و زایمان بی خطری را تجربه نمایید:

زمانیکه تصمیم به بارداری می گیرید، می بایست از همان روزهای اولیه آزمایش چکاپ و سپس غربالگری را شروع نمایید.

  • مراقبتهای اولیه و منظم قبل از زایمان را دریافت کنید

هشت هفته اولیه از بارداری در زندگی فرزند شما تأثیر چشمگیری دارد. مراقبت ها و تغذیه مناسب کمک شایاینی در رشد فرزند شما می کند.

نتیجه گیری

سن مناسب بارداری یکی از آیتم های مهم برای زایمان موفق می باشد. بهترین سن برای باردای 20 الی 25 سالگی بوده و می بایست در کنار زمان مناسب بارداری آیتم های دیگری نظیر تغذیه، ورزش و… را نیز رعایت نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

شش + 2 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم