شرایط اهدای جنین

شرایط اهدای جنین

درمان ناباروری با کمک روش های مختلفی انجام می شود ،بنا بر شرایط زوجین رووش های درمانی پیشنهاد می گردد . در مقالات قبلی در رابطه با  روش هایIUI ،IVF و…  صحبت کردیم در این مقاله در رابطه با اهدای جنین که یکی دیگر  از روش های درمان ناباروری است  صحبت می کنیم . اهدای جنین در مواردی که مادر توانایی بارور سازی تخمک را ندارد  توصیه می گردد  .  در روش اهدای جنین ، با کمک لقاح تخمک و اسپرم زوج دیگری ،جنین انتقال می یابد .

در مواردی که علت ناباروری زوج مرد باشد ،درمان کمی سخت تر می باشد . اهدای جنین یکی از روش های پر کاربرد در مواردی  است که دلیل ناباروری مرد باشد .

شرایط-اهدای-جنین

همچنین اهدای جنین نیز در مواردی که امکان انتقال ژنتیکی والدین به جنین باشد نیز کاربرد دارد .  از جمله بیماری های ژنتیکی  قابل  انتقال به جنین شامل :

  • هموفیلی
  • دیستروفی عضلانی دوشن
  • و سایر ناهنجاری های مادرزادی

با استفاده از روش فوق برای  درمان ناباروری می توان از انتقال  این بیماری ها به جنین  جلوگیری کنیم .

اهدای جنین  چگونه انجام می شود ؟

برای اهدای جنین  ابتدا نیاز است در محیط آزمایشگاه اسپرم مرد و زن درمجاورت یک دیگر قرار بگیرند ،تقریبا بعد از 4 روز  از زمان لقاح اهدای جنین انجام می گرد .

در نتیجه  لازم است تا زوجین نابارور برای درمان به مراکز درمان ناباروری و یا متخصص زنان مراجعه کنند ،در مرحله اول  متخصص زنان با انجام آزمایشات و بررسی های لازم  علت ناباروری را تشخیص می دهد و  با توجه به شرایط جنین روش های پیشنهادی را انجام می دهد . می توان گفت اهدای جنین  تقریبا روشی است که بعد از عدم نتیجه از سایر روش ها توصیه می گردد .

از آنجایی که نیاز است از اسپرم و تخمک زوجی دیگر برای اهدای جنین استفاده شود ،زوجین برای استفاده از این روش لازم است تا مجوز و موافقت حقوقی صادر کنند .

سایر مطالب مفید

درمان ناباروری با روش IUI

مراقبت های بعد از IUI

بارداری به روش IVF

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیتی محمد ابراهیم بهترین متخصص زنان در غرب تهران

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

13 + یک =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم