عمل لابیاپلاستی چیست ؟

عمل لابیاپلاستی چیست ؟

چه کسانی می توانند لابیاپلاستی انجام دهند ؟

لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟

برای مراقبت بعد از لابیاپلاستی چکار باید کرد؟

لابیاپلاستی امروزه از شایع ترین و محبوب ترین جراحی زیبایی است که بانوان انجام می دهند . اما داشتن آگاهی های لازم می تواند در رسیدن به نتیجه دلخواه موثر باشد . در ادامه به توضیح بیشتر عمل لابیاپلاستی می پردازیم .

لابیاپلاستی چیست؟

این نوع جراحی است که بر روی لبه های خارجی دستگاه تناسلی انجام می شود و به منظور قرینه سازی و کوتاه کردن لبه های واژن که همان لابیا مینور ها هستند ، صورت می گیرد .

لابیاپلاستیسن انجام لابیاپلاستی

لابیاپلاستی را همه خانم ها می توانند انجام دهند و محدودیتی ندارد . حتی برای خانم های مجرد نیز قابل انجام است و این عمل آسیبی به پرده بکارت بانوان وارد نخواهد کرد و برای خانم های بالای ۱۸ سال تا هر سنی که فرد مایل باشد ، قابل انجام است .

عوارض لابیاپلاستی

هر جراحی به صورت معمول دارای عوارض جانبی محدود است . در مورد لابیاپلاستی نیز اگر این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام شود ، عوارض ناشی از بیهوشی وجود خواهد داشت اما اگر با بی حسی موضعی انجام شود این عارضه را ندارد .

بعد از انجام لابیاپلاستی ممکن است ورم ، درد نامحسوس بعد از عمل وجود داشته باشد که بعد از سه روز تا یک هفته از بین می رود و برای کاهش درد می توان از دارو های تجویزی متخصص زیبایی زنان استفاده نمود . در موارد محدود ممکن است خونریزی وجود داشته باشد که با کمپرس یخ و عدم تحرک، قابل پیشگیری است .

مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی

بعد از عمل لابیاپلاستی فرد تا ۴۰ روز نباید نزدیکی داشته باشد . نباید کارهای سنگین انجام دهد و از ورزش های زیاد و پر تحرک پرهیز شود ( پیاده روی های سبک بلامانع است ) . ناحیه عمل شده نباید آلودگی داشته باشد و در ۲۴ ساعت اول تا یک هفته استراحت بیشتری داشته باشد .

کاهش ورم بعد از لابیاپلاستی

کاری هایی که برای کاهش ورم بعد از جراحی لابیاپلاستی باید انجام شود شامل:

  •  چند روز اول بعد از لابیاپلاستی باید استراحت شود .
  • به مدت طولانی نباید بایستد .
  • از توالت فرنگی استفاده نماید
  • دارو های تجویزی پزشک به طور مرتب مصرف شود .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به رفع تیرگی واژن می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

با لابیاپلاستی میل جنسی تغییر می کند؟

میل جنسی با استفاده از جراحی لابیاپلاستی کم نشده و علاوه بر قرینه شدن و زیبا شدن لابیاها حس اعتماد بنفس افراد نیز بالا می رود و این خود باعث افزایش میل جنسی شده و بهتر به ارگاسم می رسند . همچنین افرادی که اطراف کلیتوریس پوست های بلند به نام  کلاهک کلیتوریس دارند که باعث می شود به راحتی کلیتوریس تحریک نشده و به سختی ارگاسم شوند می توانند با انجام عمل لابیاپلاستی این مشکل را برطرف نمایند .

کلام اخر

با توجه به توضیحات داده شده لابیاپلاستی به عنوان یک عمل جراحی زیبایی می تواند در داشتن روابط جنسی موفق، تاثیر گذار باشد . شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر به متخصص زنان در غرب تهران مراجعه نمایید .

پاسخ

14 + 19 =

Call Now Button