عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست ؟

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

برای انجام لابیاپلاستی چکار باید کرد ؟

لابیا پلاستی یک عمل زیبایی است که می تواند مزایای زیادی برای بیمار داشته باشد . گاهی مراجعه کنندگان برای انجام یک جراحی زیبایی نگران عوارض آن هستند که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم .

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از محبوب ترین و شایع ترین عمل های زیبایی است که امروزه برای بانوان انجام می شود . لابیاپلاستی در واقع نوعی جراحی پلاستیک است که روی لبه های خارجی اندام تناسلی خانم ها به منظور قرینه کردن و کوتاه کردن لبه های واژن صورت می گیرد .

لابیا پلاستی روی لابیا مینور انجام می شود و بدون محدودیت بوده و همه افراد حتی خانم های مجرد نیز می توانند این جراحی را انجام دهند . ضمنا این جراحی به پرده بکارت بانوان آسیبی نمی رساند چرا که یک جراحی بیرونی ناحیه تناسلی است .

لابیاپلاستی

محدودیت سنی برای لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جزو عمل های زیبایی است که گروه سنی خاصی ندارد و بعد از سن ۱۸ سالگی این جراحی برای آن ها صورت می گیرد .

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نیز مانند همه عمل های جراحی ممکن است عوارضی داشته باشد . حال اینکه اگر این جراحی با بیهوشی عمومی  انجام شود عوارض ناشی از بیهوشی را به دنبال خواهد داشت. عوارض بعد از عمل ، ورم و یا درد نیز خواهد بود که بعد از ۳ روز یا یک هفته برطرف خواهد شد .

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام لابیاپلاستی نکاتی وجود دارد که متخصص زنان بعد از انجام آن به بیمار توصیه می کند که رعایت نماید . از جمله این موارد :

  • نداشتن نزدیکی تا چهل روز
  • کارهای سنگین انجام ندهند مانند بلند کردن اشیاء.
  • دوری کردن از ورزش های سنگین
  • مصرف دارو هایی که پزشک تجویز کرده است.

دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی

گذراندن این دوره در افراد مختلف متفاوت است . معمولا بین ۳ تا یک هفته استراحت لازم دارند تا نتیجه عمل مورد رضایت باشد . بعد از این زمان تا ۴۰ روز مراقبت ها توصیه می شود که این بازه زمان ۴۰ روزه باعث می شود التهاب و درد به طور کامل بهبود یابد .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تاثیر لابیاپلاستی در روابط جنسی

لابیاپلاستی به روابط جنسی آسیب نمی رساند . بلکه با برداشتن پوست های اضافه اطراف کلیتوریس باعث افزایش میل جنسی و بالا رفتن حس لذت می شود . همچنین لابیاپلاستی با ایجاد ظاهر زیبا در ناحیه تناسلی خانم ها ، باعث حس رضایتمندی آن ها شده و بهتر تحریک می شوند .  به جز حالتی که در انتخاب متخصص جراحی زنان مورد نظر دقت لازم را نداشته و هنگام جراحی به کلیتوریس آسیب وارد شود .

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده می توان به این نتیجه رسید که انتخاب یک متخصص مناسب تا چه اندازه می تواند در داشتن یک عمل رضایتمند موثر باشد. شما با کسب آگاهی لازم می توانید از روند درمانی خود اطمینان حاصل کرده تا بدون خطر یک نتیجه عالی دریافت نمایید .

پاسخ

چهار × 1 =

Call Now Button