فواید زایمان سزارین

فواید زایمان سزارین

ایا قصد باردار شدن دارید؟

آیا از مرحله زایمان واهمه دارید ؟ در ادامه دکتر گیتی محمد ابراهیم به توضیح بیشتر زایمان سزارین می پردازد. اگر می خواهید در مورد نحوه صحیح زایمان خود آگاهی بیشتری داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید .

زایمان سزارین چگونه است؟

زایمان سزارین با جراحی و شکافتن پوست روی شکم انجام می شود . بیشتر بانوان در انتخاب روش زایمان خود مردد هستند و نمی دانند زایمان سزارین برای آن ها مناسب است یا زایمان طبیعی.

گاهی برخی از مادران به دلیل ترس از زایمان طبیعی ، بدون هیچ تحقیقی زایمان سزارین را انتخاب می کنند .

در ایران طبق آمار های به دست آمده گرایش به زایمان سزارین نسبت سایر کشور ها بیشتر می باشد . متاسفانه برخی از افراد زایمان سزارین را پیشرفته تر از زایمان طبیعی می دانند در نتیجه این طور تصور می کنند ،که این روش زایمان بهتر و امروزی تر می باشد . این ها تماما تصورات غلطی است که نباید به آن ها توجه کرد . زایمان سزارین بهتر است تنها در مواقع ضروری برای مادر انجام شود .

زایمان سزارین در مقایسه با زایمان طبیعی از فواید کمتری دارد و می توان گفت مضرات بیشتری نسبت به فواید آن دارد ، در نتیجه بهتر است تنها در مواقع ضروری و لازم برای مادر زایمان سزارین انجام شود .

فواید-زایمان-سزارین

متخصص زنان در موارد زیر برای مادر زایمان سزارین را انجام می دهد

تطابق نداشتن سر جنین با لگن مادر

این مورد در زمان زایمان طبیعی انجام می شود .در صورتی که با انقباضات زایمانی ،زایمان طبیعی روند خوبی نداشته باشد ،زایمان سزارین می تواند کمک کننده باشد .

زجر جنین

در صورتی که جنین از تعداد ضربان بالایی برخوردار باشد نشان دهنده این است که اکسیژن در خون جنین کافی نیست و با استفاده از زایمان سزارین می تواند جراحی را انجام داد .

برای آگاهی بیشتر می توانید در ویدئو زیر ، توضیحات دکتر گیتی محمدابراهیم در مورد چگونگی سزارین را مشاهده نمایید.

قرار گیری غیر عادی جنینی  در رحم

جنین به طور طبیعی باید به صورت سر به پایین و داخل لگن مادر قرار گرفته باشد .در صورتی که موقعیت جنین به صورت عرضی در شکم مادر مادر باشد نمی توان زایمان طبیعی برای این مادر انجام بگیرد .

مشکل در رابطه با بند ناف و ناف

گاهی جفت زود تر از موعد جدا می شود در این موارد می توانیم با زایمان سزارین به راحتی زایمان را برای مادر انجام داد ، بدون اینکه خطری برای آن ها وجود داشته باشد . این مموارد کاملا اورژانسی هستند .

در برخی از بیماران با توجه به شرایط مادر پزشک تشخیص می دهد که زایمان به صورت سزارین انجام شود مادرانی که مشکلات فشار خون ، مشکلات قلبی و موارد این چنینی هستند ، زایمان به صورت طبیعی برایشان با مشکل انجام می شود که از قبل این افراد برای سزارین آماده می شوند .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

کلام آخر

در هر صورت می توان گفت که زایمان سزارین تنها باید در مواقع ضروری برای مادر انجام شود .اگر مادر تمام شرایط یک زایمان طبیعی را دارد بهتر است که زایمان طبیعی را انجام دهد و زایمان سزارین در مواقع خطر صورت بگیرد . انجام سزارین باید توسز متخصص زنان خوب صورت گیرد چرا که در سلامتی مادر و نوزاد بسیار موثر است .

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم