فواید زایمان طبیعی

مدت زمان 2 مطالعه
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فواید زایمان طبیعی

زایمان طبیعی یکی از اولین روش های زایمان می باشد . این روش زایمان از گذشته تا به امروز در بین زنان مرسوم بوده است و دارای فوایدی هم برای مادر و هم برای کودک می باشد . در این مقاله به بررسی فواید زایمان طبیعی می پردازیم . متاسفانه برخی از زنان به دلایل ترس از این نوع از زایمان به سمت زایمان سزارین می روند . زایمان سزارین باید در مواقع اضطراری برای مادر انجام شود .

فواید زایمان طبیعی برای مادر و جنین

زایمان طبیعی هم برای مادر و هم برای کودک فواید دارد . فواید زایمان طبیعی برای مادر از جمله موارد زیر است :

  • تکامل یافتن جنین،به این معنی که با تکامل کامل جنین درد زایمان آغاز می شود
  • از بین رفتن مشکلات تنفسی
  • در زایمان طبیعی در حین تولد نوزاد می تواند تمام باکتری های محافظت کننده را به خود جذب کند . تمامی این باکتری ها از روده به بدن نوزاد راه پیدا می کند  و می تواند به عنوان محافظی برای  جنین در مقابل بیماری ها باشد .
  • در زایمان طبیعی به این دلیل که نوزاد از مجرای زایمان عبور می کند در نتیجه با تحریک سیستم عروقی جنین ،گردش خون در بدن جنین بهتر انجام می شود .

فواید-زایمان-طبیعی

  • بهبودی سریع مادر  بعد از زایمان

در صورتی که مادر بعد از انجام زایمان در ناحیه واژن خود برش نداشته باشد می تواند بلافاصله بعد از زایمان بنشیند و یا راه برود . در صورت برش در واژن هم ،متخصص زنان با تجویز مسکن ها به مادر کمک می تواند تا کمتر از 6 ساعت سرپا شود .

  • روابط عاطفی بهتر مادر و نوزاد

در روش زایمان طبیعی به دلیل اینکه نوزاد بعد از زایمان در آغوش مادر می رود و از اولین شیر مادر تغذیه می کند تکامل بهتر و البته ارتباط عاطفی بهتری با  مادر برقرار می کند .

  • جمع شدن سریع رحم بعد از زایمان

علاوه بر موارد گفته شده فوایدی بسیار دیگری نیز وجود دارند ،تمامی متخصصان زنان مادران را به انجام زایمان طبیعی تشویق می کنند و زایمان سزارین در موارد اضطراری و خطرناک به آن ها پیشنهاد می گردد .

خدمات دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان ناباروری

غربالگری دوران بارداری

با تشکر مدیریت سایت  دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.

ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

پانزده + 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم