لابیاپلاستی بهترین راه برای افزایش میل و لذت جنسی

یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که این روزها در بین خانم ها رواج زیادی پیدا کرده. عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی از جمله جراحی هایی است که نیازی به بیهوشی کامل ندارد و با یک جراحی سرپایی در مطب  توسط بهترین جراح لابیاپلاستی یا بیمارستان انجام می شود.

این عمل اغلب به منظور ایجاد زیبایی و قرینه سازی لبه های واژن، بر روی لبه های خارجی دستگاه تناسلی انجام می شود (لابیا مینور و لابیاماژور) که به دلایل مختلفی زیبایی خود را از دست داده اند. این جراحی زیبایی در بسیاری از زنان با نژادهای مختلف و سنین مختلف خواهان دارد. برخی می خواهند تا لابیای مینور را که بعد از زایمان طبیعی از فرم طبیعی خارج شده به حالت اول در آورند. در حالی که برخی دیگر به طور طبیعی لابیای بزرگ و نافرمی داشته که می خواهند با جراحی سایز آن را کاهش دهند.

اما داشتن آگاهی های لازم می تواند در رسیدن به نتیجه دلخواه موثر باشد. در ادامه به توضیح بیشترعمل لابیاپلاستی و پاسخ به سوالات متداولی که اغلب از سوی خانم ها مطرح می شود، می پردازیم.

 • لابیاپلاستی چیست؟
 • مزایای و معایب عمل لابیاپلاستی چیست؟
 • تاثیر لابیاپلاستی بر رابطه جنسی چگونه است؟
 • چه کسانی می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟
 • لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟
 • برای مراقبت بعد از لابیاپلاستی چکار باید کرد؟

جراحی لابیاپلاستی

محتوا

جراحی لابیاپلاستی یک از جراحی های زیبایی واژن می باشد که باید توسط متخصص زنان انجام شود. با کمک لابیاپلاستی می توانیم تمام مشکلات را در ناحیه واژن خود بر طرف کنیم. جراحی لابیاپلاستی در دسته جراحی های زیبایی واژن می باشد که می تواند سبب برطرف شدن مشکلات در ناحیه داخلی و خارجی واژن شود. در طی جراحی لابیاپلاستی متخصص زنان با کوچک کردن لبیا های بزرگ و همچنین تنگ کردن دهانه واژن، اعتماد به نفس از دست رفته در بانوان را به آن ها باز می گرداند. زنانی که با بالا رفتن سن خود و یا زایمان های مکرر سبب تغییرات در ناحیه واژن خود شده اند می توانند با جراحی لابیاپلاستی سبب تغییرات مثبت در ناحیه تناسلی خود شوند.

لغت لابیاپلاستی به معنای جراحی پلاستیک لبیاها و کاهش طول لبیای مینور می باشد. این جراحی یکی از معمول ترین جراحی های زیبایی واژن به منظور بهبود ظاهر و جوانسازی آن ناحیه می باشد. همچنین این جراحی به منظور کاهش درد و ناراحتی به دلیل پیچیدگی و کشیده شدن لبیاها می باشد.

در بسیاری از زنانی که تجربه عمل لابیاپلاستی داشتند، نشانه های درد و ناراحتی، بسیار بهبود پیدا کرده و از ظاهر نهایی راضی هستند. با توجه به مسائل فرهنگی و عرفی فیلم عمل لابیاپلاستی در دسترس نمی باشد و بهتر است با مراجعه به دکتر از نتیجه حدودی جراحی آگاه شد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی

دلایل بسیاری وجود دارد که زنان به فکر این جراحی می افتند. از جمله این دلایل می توان به درد و احساس ناراحتی، در زمان دوچرخه سواری و یا هنگام مقاربت جنسی اشاره کرد. همچنین احساس خاریدن و زود تحریک پذیری نیز از دلایل دیگر می باشد. ظاهر نامناسب آن قسمت، موجب کم شدن اعتماد به نفس در فرد نیز می شود.

هدف جراحی لابیاپلاستی کاهش دادن حجم و طول لبیای مینور و جلوگیری از بیرون زدن آن از بین لبیاهای ماژور است. همچنین به دلیل اینکه برخی مواقع یکی از لبیاها از دیگری بزرگتر است ، این جراحی به منظور رفع نا متقارن بودن لبیاها انجام می شود. بدین ترتیب درد و احساس ناراحتی هنگام پوشیدن مایو یا لباس زیر تنگ در ناحیه تناسلی ایجاد نمی شود.

دو هدف اصلی برای انجام جراحی لابیاپلاستی، زیبایی و بر طرف کردن احساس درد و ناراحتی می باشد. اکثر زنان هنگام پوشیدن لباس های تنگ، برقراری رابطه جنسی یا ورزش کردن احساس ناراحتی و درد دارند. برخی دیگر از زنان نیز تنها خواستار زیبایی بیشتر و متقارن سازی ناحیه تناسلی هستند. گاهی پیش می آید که فرد هنگام رابطه جنسی از شریک جنسی خود خجالت کشیده و نا خود آگاه به دلیل ظاهر آلت تناسلی خود احساس راحتی ندارد. 

شرایط عمل لابیاپلاستی

این جراحی با وجود موارد زیر می تواند مفید واقع شود:

 • عدم تقارن لب های واژن
 • ایجاد ظاهری زیبا در نایحه تناسلی
 • کاهش تحریک کلیتوریس
 • افرادی که با پوشیدن لباس های تنگ با مشکل مواجه می شوند
 • به دلیل مشکل در رعایت بهداشت فردی

مزایای عمل لابیاپلاستی

این روزها انجام عمل لابیاپلاستی تبدیل به یک عمل زیبایی پر طرفدار در بین زنان و دختران شده است و می تواند یک انتخاب خوب برای زیبایی بهتر و بیشتر و اعتماد به نفس بالاتر شود. لابیاهای بزرگ می تواند خانم ها را در پوشیدن برخی لباس های تنگ دچار مشکل کند و باعث خجالت این افراد در زمان استفاده از آن لباس ها شود. بهترین راه حل در این افراد انجام جراحی زیبایی واژن است.

سهولت در انجام بهداشت تناسلی افراد 

خانم هایی که دارای لبه های بزرگ واژن هستند معمولا از سوزش و خارش ناحیه تناسلی خود رنج می برند و معمولا در نظافت این قسمت دچار مشکل می شوند. این جراحی کمک بسیار بزرگی به این دسته از زنان می کند .

سهولت در انجام فعالیت های ورزشی

بزرگ بودن لابیای مینور در انجام ورزش های هوازی مثل دوچرخه سواری و اسب سواری و دویدن مشکل ایجاد کند و باعث ساییده شدن و زخم در آن ناحیه شود. با انجام عمل این جراحی می توان به راحتی این مشکل را حل کرد.

بالا رفتن اعتماد به نفس

لابیاپلاستی با از بین بردن دفورمیتی های لابیامینور باعث زیباتر شدن ناحیه ناحیه تناسلی در زنان شده و با بالا رفتن اعتماد به نفس در آنان می توانند روابط بهتر و شگفت انگیزتری را تجربه کنند.

از بین بردن بوی بد واژن

این عمل بوی بد واژن را از بین برده و همزمان با ترمیم کلیتوریس می تواند حس بهتری را در زمان ارضا به زنان القا کنند. کوچک شدن لابیا می توانند از ساییدگی و سوزش در حین رابطه جلوگیری کند.

از جمله مزایای دیگر عمل لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد تقارن در لبه های واژن
 • از بین بردن چین و چروک ناحیه تناسلی

سن مناسب برای انجام عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی را همه خانم ها می توانند انجام دهند و محدودیتی ندارد . حتی برای خانم های مجرد نیز قابل انجام است و این عمل آسیبی به پرده بکارت بانوان وارد نخواهد کرد و برای خانم های بالای 18 سال تا هر سنی که فرد مایل باشد ، قابل انجام است.

جراحی لابیاپلاستی  یکی از معمول ترین جراحی های زیبایی واژن به منظور بهبود ظاهر و جوانسازی آن ناحیه می باشد. دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوینی به انجام این جراحی می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نحوه جراحی لابیاپلاستی

رایج ترین نوع این جراحی توسط بریدن پوست های اضافی و جدا کردن بافت های بی شکل می باشد. سپس محل بریده شده جراحی و بخیه می شود. روش دیگر که تقریباً مثل روش قبل رایج است، به صورتی انجام می شود که خطوط طبیعی پوست حفظ شده و باقی بافت های اضافی حذف می شوند. در صورتی که کلیتوریس نیز نامتناسب باشد، همزمان می توان روی آن هم جراحی انجام داد. در این روش از نخ بخیه های جذب شونده استفاده می شود که دیگر دردسر کشیدن بخیه ها و درد در ناحیه نیز وجود ندارد.

بیهوشی در عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی می تواند با بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی و مصرف آرام بخش انجام گیرد. این شرایط بستگی به نظر دلخواه بیمار و شرایط فیزیولوژیکی و وضعیت سلامت بیمار دارد. معمولا به خاطر دوری کردن از عوارض ناشی از بیهوشی بیماران ترجیح می دهند با بیهوشی موضعی این عمل را انجام دهند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

بارداری بعد از عمل لابیاپلاستی 

سوالی که برای مراجعه کنندگان و خانم های جوان پیش خواهد آمد، باردرای بعد از لابیاپلاستی است. برخی تصور می کنند انجام عمل های زیبایی برای باردار شدن، مشکل ایجاد می کند اما این گونه عمل ها در قسمت بیرونی دستگاه تناسلی صورت می گیرد و آسیبی به آناتومی باروری زنان وارد نمی کند. در ادامه دکتر گیتی محمد ابراهیم توضیحات کامل تری در این باره بیان نمودند. برای مشاهده روی فیلم زیر را ملاحظه نمایید.

من فرزند ندارم آیا باز هم می توانم لابیاپلاستی انجام دهم؟

بله. در صورتی که فرد فرزند داشته باشد یا نداشته باشد، می تواند این جراحی را انجام دهد. در حقیقت مساله مهم این است که آیا لابیای بزرگ شده، ناراحتی و درد فیزیکی برای فرد ایجاد می کند و آیا فرد از ظاهر ناحیه تناسلی خود رضایت دارد.

تاثیر جراحی لابیاپلاستی در رابطه جنسی

خانم هایی که به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ و نامتقارن همواره دارای اعتماد به نفس پایینی هستند، نمی توانند یک رابطه جنسی خوبی را تجربه کنند. جراحی لابیاپلاستی علاوه بر بهبود ظاهری ناحیه تناسلی، می تواند اعتماد به نفس را در افراد افزایش دهد، همچنین با افزایش اعتماد به نفس در افراد روابط زناشویی در افراد نیز بهبود می بخشد. همچنین با این جراحی میل جنسی هم افزایش می یابد.

برخلاف تصور بسیاری از خانم ها عمل لابیاپلاستی هیچ تاثیر منفی بر رابطه جنسی نخواهد داشت و حتی در بسیاری از موارد موجب افزایش حساسیت و تحریک پذیری این ناحیه می شود و به بهبود کیفیت رابطه جنسی کمک خواهد کرد. همچنین افرادی که اطراف کلیتوریس پوست های بلند به نام  کلاهک کلیتوریس دارند که باعث می شود به راحتی کلیتوریس تحریک نشده و به سختی ارگاسم شوند می توانند با انجام عمل لابیاپلاستی این مشکل را برطرف نمایند.

یک جراح زیبایی زنان با تجربه هنگام انجام جراحی لابیاپلاستی به دلیل حساسیت بالای این عمل، سعی دارد تا تمام عصب های موجود در ناحیه تناسلی را حفظ کند.

عوارض جراحی لابیاپلاستی

 

هر جراحی به صورت معمول دارای عوارض جانبی محدود است. خطرات و عوارض این روش جراحی زیبایی واژن مانند دیگر جراحی های پلاستیک بوده و شامل خونریزی، هماتوم و عفونت می باشد.

بعد از انجام لابیاپلاستی ممکن است ورم، درد نامحسوس بعد از عمل وجود داشته باشد که بعد از سه روز تا یک هفته از بین می رود و برای کاهش درد می توان از دارو های تجویزی متخصص زیبایی زنان استفاده نمود. در موارد محدود ممکن است خونریزی وجود داشته باشد که با کمپرس یخ و عدم تحرک، قابل پیشگیری است.

فرد در ناحیه جراحی شده، تا چند روز بعد از جراحی احساس درد و ناراحتی داشته ولی به مرور این درد کاهش می یابد. تمامی بیماران با تجویز داروهای مسکن و آنتی بیوتیک مرخص می شوند. بهبود کامل تقریباً 6 هفته به طول می انجامد و تمامی بخیه های مورد استفاده برای بستن برش های جراحی، جذب شوند هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

اگر این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام شود، عوارض ناشی از بیهوشی وجود خواهد داشت اما اگر با بی حسی موضعی انجام شود این عارضه را ندارد. در صورتی که لابیاپلاستی به رگ های خونی آسیب برساند روند بهبود را با مشکل روبرو می کند.

در صورتی که این جراحی زیر نظر پزشکان بی تجربه و ناوارد صورت گیرد موجب بریدگی بیش از حد و نالازم می شود. برخی زنان تمایل دارند که کاهش طول لبیاها بیش از حد صورت گیرد در حالی که باید بدانند با این کار، دچار خشکی شدید ناحیه تناسلی، جای زخم عمیق و واضح و درد هنگام مقاربت جنسی می شوند.

دوران نقاهت بعد از جراحی لابیاپلاستی

اکثر بیماران بعد از این جراحی یک هفته از محل کار خود مرخصی گرفته و در منزل استراحت می کنند. در این مدت آثار ورم و درد با کمپرس آب سرد و یا یخ که روی یک پارچه تمیز و بهداشتی قرار گرفته و سپس در روی محل جراحی قرار می گیرد، کاهش می دهند. این روش کمپرس آب سرد به مدت بیست دقیقه قابل انجام است. بیمار می تواند با بالا نگاه داشتن باسن خود توسط یک متکا از ورم بکاهد.

بیماران می توانند بعد از 4 تا 6 هفته از تامپون استفاده کنند و یا فعالیت های جنسی داشته باشند. با اینکه بهبودی نسبی تا 6 هفته رخ می دهد، ولی بهبودی کامل تا 6 ماه به طول می انجامد. بهتر است در این مدت از بلند کردن اجسام سنگین خودداری شود و ورزش های پر تحرک با هماهنگی بهترین متخصص زنان صورت گیرد.

درد خفیف بعد از جراحی

جراحی لابیاپلاستی با بی حسی کلی انجام می گیرد. به این ترتیب کوچکترین دردی حس نمی شود. با این حال این جراحی یک نوع عمل محسوب شده و درد و ناراحتی های خفیفی دارد. برای تخفیف درد و ناراحتی های بعد از جراحی می توان ار یکسری مسکن ها استفاده کرد. این قرص ها باید توسط پزشک تجویز گردد.

ورم و کوفتگی بسیار شایع است

ورم و کوفتگی بعد از جراحی مورد شایعی است و تا هفته ها با بیمار همراه است. در صورت درد و احساس سوزش هنگام ادرار می توان با گرفتن آب گرم بر روی محل بخیه و یا ادرار کردن زیر دوش از احساس درد و سوزش کاهید. کمپرس آب یخ می تواند بسیاری از درد ها را کاهش دهد. کمپرس آب یخ را به هیچ وجه مستقیماً روی محل قرار ندهید. از یک پارچه تمییز به عنوان مانع استفاده کنید.

رعایت بهداشت و پوشیدن لباس مناسب

این مورد از موارد بسیار مهم بعد از جراحی می باشد تا هیچ گونه عفونتی به وجود نیاید. از لباس های نخی و تمییز استفاده کرده و در صورت تجویز پزشک از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

پرهیز از مقاربت جنسی

برای حدوداً 6 هفته تا 2 ماه از هرگونه فعالیت جنسی پرهیز کرده و پس از آن هم با معاینه پزشک و کسب اجازه از وی این مورد امکان پذیر است.

کاهش ورم بعد از لابیاپلاستی

کاری هایی که برای کاهش ورم بعد از جراحی لابیاپلاستی باید انجام شود. چند روز اول بعد از لابیاپلاستی باید استراحت شود، به مدت طولانی نباید بایستد، از توالت فرنگی استفاده نماید و دارو های تجویزی پزشک به طور مرتب مصرف شود.

مراقبت های لازم بعد از انجام عمل لابیاپلاستی

 • روز اول پس از جراحی، لبه های واژن کاملاً متورم می باشند. ممکن است پوست بالای کلیتروس نیز برآمده باشد، حتی اگر هیچ برشی در این قسمت انجام نشده باشد. اما جای نگرانی نیست، این عارضه بعد از عمل لابیاپلاستی کاملا طبیعی است و با گذر زنان بهبود می یابد.
 • در این روز اول، استفاده از کمپرس سرد در محل جراحی به تسکین درد و کاهش تورم کمک می کند. برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست، از نگه داشتن کمپرس سرد در منطقه بیش از 15 دقیقه پشت سر هم خودداری کنید.
 • به طور معمول، یک هفته قبل از عمل، پزشک داروهایی را برای کمک در درمان کبودی و تورم تجویز می کند. ممکن است جراح از بیمار بخواهد این کار را برای چند روز پس از جراحی ادامه دهد تا کبودی پس از عمل به حداقل برسد.
 • توصیه می شود قرص های مسکن را طبق دستور جراح خود مصرف کنید. بعضی از بیماران فقط به مصرف استامینوفن اکتفا می کنند در حالی که برخی افراد ممکن است به مسکن قوی تری نیاز داشته باشند.
 • برخی از جراحان به استفاده از پماد آنتی بیوتیک در ناحیه جراحی شده توصیه می کنند.
 • در روز دوم جراحی، تورم ممکن است از روز قبل بدتر باشد. اما جای نگرانی نیست.
 • پس از گذشت 24 ساعت از عمل لابیاپلاستی می توانید حمام کنید
 • در روز ششم و هفتم، تورم ها کمی بهبود پیدا می کند. به احتمال زیاد درد همچنان وجود خواهد داشت اما کمتر خواهد شد. پماد و داروهای ضد درد باید طبق دستور جراح استفاده شود. اما میزان آن توسط پزشک کمتر خواهد شد.
 • توصیه می شود در هفته اول بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین و شدید کاملا خودداری کنید.
 • شما قادر خواهید بود 4 الی 10 روز پس از عمل به محل کار خود باز گردید.
 • یک تا دو هفته پس از عمل باید یک جلسه ملاقات با پزشک ترتیب داده شود تا روند بهبودی و اطمینان از سلامت کلی شما مورد بررسی قرار گیرد.

جراحی لابیاپلاستی یک عمل برای زنان بوده که به منظور افزایش جنبه های زیبایی واژن و افزایش میل جنسی انجام می گیرد. 

جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی

تجربه عمل لابیاپلاستی

در طی جراحی لابیاپلاستی متخصص زنان لب های اطراف واژن را جراحی می کند. این جراحی این قابلیت را دارد که به تنهایی و یا همزمان با جراحی واژینوپلاستی در افراد انجام شود به این طریق لابیاپلاستی و واژینوپلاستی همزمان انجام می گیرد. بانوانی که جراحی لابیاپلاستی را همزمان با سایر جراحی های زیبایی انجام می دهند، نتیجه بسیار بهتری از جراحی می گیرند.

لابیاپلاستی می تواند ظاهر افتاده ناحیه تناسلی را بهبود بخشیده و واژینوپلاستی سبب محکم شدن دیواره های واژن و همچنین تنگی واژن می شود. در نتیجه می توان گفت انجام این دو جراحی همزمان با هم می تواند مشکلات در حین روابط جنسی و موارد دیگر را برطرف کند.

نتیجه جراحی لابیاپلاستی

با بهبود ظاهر ناحیه تناسلی، متقارن شدن لابیاها و تنگ شدن واژن، بیمار با احساس اعتماد به نفس و همچنین درد و ناراحتی کمتر در فعالیت های مختلف، از جراحی خود راضی می باشد. با یک آمار گیری ساده به رضایت 90 درصدی بیماران از این جراحی رسیده ایم.

هزینه لابیاپلاستی

هزینه این جراحی به دلیل ماهیت زیبایی آن و تحت پوشش نبودن یکسری از بیمه ها با توجه به مرکز درمانی مربوطه متفاوت می باشد. ولی خوب است بدانید که یافتن پزشک با تجربه و متبحر در این زمینه امری دشوار است و صرفاً هزینه مهم نیست.

 

سوالات متداول لابیاپلاستی 

آیا جراحی لابیاپلاستی و واژینوپلاستی می توانند همزمان با هم انچام گیرند؟

بله این امکان وجود دارد و طبق نظر پزشک می تواند انجام گیرد.

چه مدت زمان بعد از جراحی می توانم به سر کار بازگردم؟

اکثر بیماران ظرف مدت 2 تا 4 روز بعد از جراحی می توانند به سر کار خود بازگردند. این مورد همچنین به بیمار بستگی دارد.

تا چه مدت زمان باید فعالیت های جنسی را به تعویض بیندازم؟

هر گونه فعالیت جنسی تا 6 الی 8 هفته بعد از جراحی باید متوقف شود.

آیا شریک جنسی من متوجه این جراحی و تغییرات حاصل از آن می شود؟

 در صورتی که لابیا ها در هنگام دخول حس می شدند، هم شما و هم شریک جنسی تان متوجه این تغییر می شوید. شریک جنسی شما با دیدن آلت تناسلی تان متوجه می شود که لابیاها کوچک تر شده و ظاهر و تناسب بهتری دارند.

آیا هزینه لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه می باشند؟

بیمه ها معمولاً هزینه های این جراحی را به دلیل ماهیت انتخابی و زیبایی آن تحت پوشش خود قرار نمی دهند.

نتیجه گیری

جراحی های زیبایی همیشه برای صورت و بدن نمی باشند. جراحی لابیاپلاستی یک عمل برای زنان بوده که به منظور افزایش جنبه های زیبایی واژن و افزایش میل جنسی انجام می گیرد.

لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی ناحیه تناسلی بوده که باعث بازسازی و بهبود ظاهر لابیای مینور و کلیتوریس انجام می گیرد. بیرون زدگی لبیاها، سایز و نامتقارن بودن لبیاها از مشکلات قابل حل در این جراحی می باشند. بزرگی و نافرم شدن لبیاها موجب درد فیزیکی و کم شدن حس اعتماد به نفس در افراد می شود.

با توجه به توضیحات داده شده لابیاپلاستی به عنوان یک عمل جراحی زیبایی می تواند در داشتن روابط جنسی موفق، تاثیر گذار باشد. شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر به متخصص زنان در غرب تهران مراجعه نمایید .

www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/vaginal-rejuvenation/labiaplasty

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم