مراحل زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی

تعداد زیادی از مادران باردار به دلیل عدم آگاهی از مراحل زایمان طبیعی، دچار ترس و استرس شده تا جایی که زایمان سزارین را جایگزین می نمایند. بنابراین با ما در این مقاله به منظور کسب اطلاعات بیش تر در مورد زایمان طبیعی همراه باشید.

مراحل-زایمان-طبیعی

مراحل-زایمان-طبیعی

در صورتیکه شرایط فیزیکی لازم مادر و نوزاد مهیا بوده و جنین در شکم مادر به درستی قرار گرفته باشد، متخصص زنان زایمان طبیعی را توصیه می کند. با توجه به مزیت های زایمان طبیعی برای مادر و فرزند، در ذیل به مراحل این پروسه اشاره می نماییم:

  1. انتخاب کردن یک پزشک متخصص زنان و یک ماما همراه

پیش از زایمان و در زمان بارداری انتخاب یک متخصص زنان خوب بسیار مهم می باشد. بهتر است این متخصص از زمانی که برای باردار شدن اقدام می کنید با شما همراه باشد.

  1. انتخاب محل زایمان

مسلماً زایمان در بیمارستان و مکان های مجهز بسیار بهتر از زایمان در منزل می باشد. برنامه ریزی مناسب، تجهیزات پیشرفته و پشتیبانی مناسب از مزایای زایمان در بیمارستان است.

  1. داشتن برنامه مشخص برای زایمان

در صورتیکه از ابتدای بارداری به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید می توانید از سلامتی خود و جنین اطمینان حاصل کرده و حتی زمان دقیق زایمانتان را مشخص نمایید. از این رو می توانید برای روز زایمان برنامه ریزی کنید و استرستان را به حداقل رسانید.

  1. ورزش هایی که سبب زایمان راحت می شوند را انجام دهید

این ورزش ها سبب کاهش درد شده و عضلات ناحیه لگن را تقویت می کند. با تقویت این عضلات زایمان طبیعی بسیار راحت تر انجام می گیرد.

  1. استفاده از توپ های بارداری

توپ های بارداری یا توپ های فیزیوتراپی بهترین وسیله برای کاهش درد زایمان می باشد. از این توپ ها می توان در مرحله استفاده از آب گرم نیز بهره برد. فراموش نکنید می بایست پیش تر طریقه استفاده از این توپ ها را آموخته باشید.

  1. در کلاس های پیش از زایمان شرکت نمایید

در کلاس های بارداری به شما نکاتی در مورد مراحل درد زایمان، تکنینک های کاهش درد زایمان، طریقه تنفس صحیح در حین زایمان، ماساژ ها و غیره آموزش داده می شود. همچنین در این کلاس ها اطلاعاتی در مورد اپیدورال و زایمان سزارین نیز به شما داده خواهد شد.

  1. آگاهی پیدا کردن از طریق خواندن کتاب

خواندن کتاب ها به شما کمک خواهد کرد تا با تجربیات دیگر مادران در مورد زایمان آشنا شوید.

  1. انتخاب یک همراه که با او احساس راحتی می کنید

به منظور کاهش تنش ها و استرس های زایمان طبیعی، شما می توانید یک همراه که با او احساس نزدیکی و راحتی دارید با خود داشته باشد.

  1. با تکنیک های کاهش درد آشنا شوید

با پرس و جو از پزشک متخصص و دوستانتان که تجربه زایمان طبیعی داشته اند می توانید به این اطلاعات دسترسی پیدا نمایید. تکنیک های کاهش درد زایمان شامل زایمان در آب، ماساژ، طب سوزنی، آروماتراپی و .. می باشد.

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان انواع بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

توپ های زایمان

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره گردید یکی از راه های کنترل درد زایمان طبیعی استفاده از توپ های زایمان می باشد. در واقع این توپ های استاندارد فیزیوتراپی در تمام دنیا کارآمد بوده و حس راحتی زیادی به مادران در حین وضع حمل می دهند. توپ های بارداری یک سطح نرم و در عین حال محکم برای نشستن مادران فراهم می نمایند. بنابراین عضلات شما آزاد شده و حس راحتی را به ارمغان می آورد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم