مراقبت های دوران بارداری

مراقبت های دوران بارداری

اگر اغراق نباشد مراقبت های دوران بارداری تاثیر مستقیم در سلامت مادر و جنین دارد . شاید بارها در اطراف خود شنیده اید که به خاطر سهل انگاری های کوچک ، والدین مجبور به ازدست دادن فرزند خود شده اند . حتی آمار ها گویای این موضوع هستند که سالیانه مادران زیادی بر اثر بارداری جان خود را از دست می دهند . حال چه نکاتی برای مراقبت های بارداری باید انجام شود . با ما همراه باشید تا در ادامه با این مراقبت ها بیشتر آشنا شوید .

مراقبت دوران بارداری

مراقبت های دوران بارداری چیست؟

به دسته ای از مراقبت ها و چکاپ های دوره ای گفته می شود که برای تضمین سلامت مادر و جنین انجام می شود . در این دوره رشد جنین بررسی می شود و با انجام آزمایشات لازم از سلامت جنین اطمینان حاصل می شود . این جلسات دوره ای باعث می شود مادر از وضعیت جسمی و روحی خود نزد متخصص زنان وزایمان صحبت نماید و در این بین اگر مشکلی وجود داشت در زمان مناسب برطرف شود . به نوعی شرایطی فراهم می شود تا مادر آمادگی لازم را برای بارداری مناسب داشته باشد .

چه زمانی مراقبت های دوران بارداری شروع می شود ؟

بهترین توصیه ای که متخصص زنان به زوج های جوان می کند ، داشتن مراقبت های لازم قبل از بارداری است اما اگر اقدام به بارداری نموده اید و متوجه بارداری خود شده اید در زودترین زمان مراقبت های خود را آغاز نمایید و با مشاوره از بهترین متخصص زنان روند حاملگی خود را پیگیری کنید .

تغییرات بدن در دوران بارداری

شاید شما از وجود تغییرات دوران بارداری احساس نارضایتی داشته باشید اما این موضوع غیر قابل جلوگیری است و چه بخواهید و چه از آن گریزان باشید تغییرات فیزیکی و روحی در بدن مادر رخ خواهد داد . اضافه وزن و بزرگ شدن رحم مادر تا 18 برابر و افزایش سایز سینه ها امری طبیعی است . زیاد شدن وزن تا 16 کیلو و یا بیشتر از آن ، تغییرات میل جنسی ، حالت تهوع ، یبوست و … از جمله شکایات مادر ها در دوران بارداری است .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تعداد مشاوره در بارداری

تعداد جلسات لازم برای مشاوره بستگی به وضعیت مادر و جنین دارد و اینکه  درصد ریسک بارداری تا چه اندازه است . این زمانبندی در شروع مراقبت ها و با بررسی وضعیت مادر تعیین می شود . معمولا در شش ماه اول باید ماهی یک بار به متخصص زنان مراجعه شود و در دو ماه بعد آن ، هر ماه دو بار و در ماه آخر که حساسیت بارداری افزایش می یابد هر هفته لازم است توسط متخصص چکاپ شود .

ممکن است این زمان با توجه به وضعیت جسمی مادر زیاد تر و یا کمتر باشد .

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند.ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم