با عوارض و مزایای لابیاپلاستی آشنا شوید

مزایای لابیاپلاستی

آیا تا به حال در مورد مزایای لابیاپلاستی چیزی شنیده اید؟

لابیاپلاستی به چه کسانی توصیه می شود؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با مزایای لابیاپلاستی و عوارض جانبی احتمالی آن همراه باشید.

مزایای لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی

لابیاپلاستی را می توان متداول ترین و اثر بخش ترین جراحی زیبایی واژن دانست. این جراحی به متناسب سازی اندازه لابیاهای داخلی و خارجی می پردازد و شکل ظاهری آنها را بهبود می بخشد. در برخی بانوان به دلیل بزرگ بودن لابیاها، نشستن و یا حتی پوشیدن لباس های تنگ و چسبان بسیار آزار دهنده می باشد. لابیاپلاستی یکی از روش های بازیابی حس راحتی و اعتماد به نفس در بعضی از کیس ها می باشد. همچنین در این جراحی ممکن است بنابر نیاز فرد، مقدار اضافی از کلیتوریس بدون صدمه زدن به حس جنسی فرد برداشته شود.

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به رفع تیرگی واژن می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

لابیاپلاستی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

تصمیم گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لابیاپلاستی همچون هر عمل زیبایی دیگری، کاملاً شخصی بوده و به خود فرد بستگی دارد. اما برخی عوامل می توانند فرد را مستعد انجام لابیاپلاستی نمایند. در ذیل به برخی از این موارد اشاره می نماییم:

 • درد در هنگام برقراری رابطه جنسی به دلیل بزرگ بودن لابیاها
 • عدم تقارن لابیاها
 • افزایش اعتماد به نفس در حین برقراری رابطه جنسی
 • افزایش حس کلیتوریس که پیش تر بزرگ بودن لابیاها بر آن تأثیر منفی گذاشته بود
 • درد در هنگام فعالیت های ورزشی همچون دوچرخه سواری
 • کاهش میزان بهداشت فردی آنهم به دلیل افزایش تعریق در ناحیه ای بافت اضافی دارد
 • احساس کشیدگی و سایش در هنگام نشستن و برخواستن
 • درد در هنگام پوشیدن لباس زیر تنگ

لذا از آنجائیکه لابیاپلاستی جزء جراحی های زیبایی می باشد، بهتر است پیش از انجام این جراحی حتماً با جراح زیبایی زنان خود مشورت نمایید. روش های جدیدی برای انجام لابیاپلاستی به وجود آمده اند. لابیاپلاستی با لیزر می تواند یکی از روش های رسیدن شما به اهدافتان باشد. در جلسات مشاوره بهتر است در مورد انتخاب روش مناسب برای انجام لابیاپلاستی با متخصص زنان خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی همچون هر روش درمانی دیگری، در کنار مزایای زیادی که دارد ممکن است عوارض جانبی را نیز در پی داشته باشد. زمانیکه این جراحی توسط فرد غیر متخصص انجام پذیرد، احتمال بروز این خطرات چند برابر می شود. تورم و التهاب یکی از عوارض شایع این جراحی است که تنها پس از مدتی از بین می رود. از طرفی به دلیل آنکه سلول های عصبی فراوانی در بافت لابیاها وجود دارند، ممکن است کمی دیر تر از سایر نقاط بدن بهبود بیابد. در ذیل به برخی از این عوارض به اختصار اشاره می نماییم:

 • تورم

تورم پس از جراحی یکی از مراحل بهبود اسکارهای ناشی از جراحی می باشد. تورم و عفونت پس از لابیاپلاستی بسیار طبیعی می باشد. به همین دلیل جراح زیبایی زنان برای شما داروهایی به منظور پیشگیری از این عوارض تجویز می نماید.

 • اسکارهای ناشی از جراحی

اسکارها نیز پس از لابیاپلاستی با لیزر نیز کاملاً طبیعی هستند. در صورت انجام تمامی مراقبت های لازم، میزان این اسکارها به حداقل مقدار خود می رسند.

 • ترشح واژن

برخی از ترشحاتی که پس از لابیاپلاستی از بدن شما خارج می شوند، در حقیقت از موضع جراحی بوده و ارتباطی با ترشحات وازن ندارند. حتماً به رنگ، بو، غلظت و میزان این ترشحات توجه نموده و آن را در جلسات معاینه بعدی به پزشک خود گزارش دهید.

 • احساس ناراحتی

پس از لابیاپلاستی کمی احساس ناراحتی و حساسیت در زمان تماس با موضع کاملاً طبیعی می باشد. این عوارض تنها پس از مدتی بهبود می یابند.

نتیجه گیری

لابیاپلاستی همچون هر جراحی زیبایی دیگری مزایا و معایبی را با خود به همراه دارد. لذا به منظور به حداقل رساندن عوارض جانبی اندک این عمل، می بایست به بهترین متخصص زنان در غرب تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

دوازده + 7 =

Call Now Button