درمان ناباروری با ivf

درمان ناباروری با ivf

انجام لقاح آزمایشگاهی در مورد انسان ، شاید یکی از اولین نمونه های علم کاربردی در تکنولوژی مدرن کنونی باشد . IVF انسانی به سرعت در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است. ظاهرا بیش از ۳٫۵ میلیون نوزاد در سراسر دنیا تا سال ۲۰۰۸ م . به دنیا آمده اند . از آن جایی که ۱۰ درصد از زوج ها از یکی از انواع ناباروری رنج می برند ، نیاز به IVF و شاخه های آن بیشتر از همیشه احساس می شود . با پیشرفت های زیادی که در فن آوری ژنتیک به وجود آمده ، در حال حاضر صد ها ژن در یک سلول شناسایی شده ، و بیماری های ژنتیکی در جنین تشخیص داده می شوند ، در نتیجه برای جلوگیری از بیماری های ژنتیکی در نوزادان کمک کننده می باشد . در واقع ، مسایل اخلاقی در این زمینه امروزه بسیار جدی تر شده است ، زیرا که تعیین ژنوتیپ جنین پیش بینی دقیقی از زندگی آینده و سلامت او ، فراهم می کند .

درمان ناباروریاستفاده از روشIVF

در حال حاضر ، جهت از بین بردن بیماری ها یا ژن های بیماری زا و طولانی کردن عمر ، IVF  به طور کامل با ژنتیک ترکیب شده است . اما بیشتر از همه انجام IVF  ، درک عمیقی را از عشق و علاقه برای داشتن یک کودک و یک شریک ، شادی شگفت انگیز والدین ، درد ناشی از شکست ، انگیزه ای عمیق برای اهداء تخمک و دریافت تخمک یا رحم اجاره ای ایجاد می کند . والدین بیشتر از گذشته مسئول هستند. IVF در حال حاضر بیش از پیش معجزه موجود در جنین زایی را در انسان آشکار می سازد که در طی ۶۰۰ میلیون سال تکامل وجود داشته است .

پروژه ژنوم انسان در حال حاضر کامل است ، و به طور حتم برای IVF  کمک کننده خواهد بود زیرا به زودی جنبه های ژنتیکی رشد جنین اولیه و چگونگی شناسایی ژن های غیر طبیعی را در جنین درک خواهیم کرد .

در حال حاضر روشن است که یک ترکیب متناوب از عملکرد ژن ها در دوران قبل از لانه گزینی در رحم مادر وجود دارد و روش های جدیدی برای شناخت این چنین سیستم های چند ژنی جنین معرفی شده است . به راستی ، در گذر از مرحله تخمک تا بلاستوسیست و لانه گزینی ، در برخی زمینه هایی که این مراحل تکاملی پایه را دربرمی گیرند با مشکلاتی روبرو می شویم .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به رفع تیرگی واژن می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۰۰۳۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

چگونگیIVF

برای کشت اسپرم ، درجه حرارت باید ثابت و یکنواخت باشد که به طور معمول در دمای  اتاق ۳۷ درجه انجام می شود. میزان بقای اسپرم با گذشت زمان کاهش می یابد . در زمان های مشخص ، بقای اسپرم برای نمونه های کشت داده شده تحت شرایط کنترل و شرایط آزمایش ، ارزیابی می شود . ترزیابی بقای اسپرم معمولا بر اساس درصد اسپرم های متحرک یا درصد اسپرم هایی است که حرکت پیش رونده دارند .

اگر چه معیارهای دیگری نیز نظیر : درصد اسپرم های زنده ، موفولوژی یا عملکرد میتوکندری برای سنجش بقای اسپرم مورد استفاده قرار گرفته است .

پاسخ

2 × چهار =

Call Now Button