بهترین زمان سونوگرافی سه ماهه سوم کیه؟

بهترین زمان سونوگرافی سه ماهه سوم کیه؟

بهترین زمان سونوگرافی سه ماهه سوم

آیا در مورد آزمایشات دوران بارداری چیزی شنیده اید؟

آیا می خواهید از سلامتی جنین خود اطمینان حاصل نمایید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با بهترین زمان سونوگرافی سه ماهه سوم همراه باشید.

بهترین-زمان-سونوگرافی-سه-ماهه-سوم
بهترین-زمان-سونوگرافی-سه-ماهه-سوم

سه ماهه سوم بارداری یکی از حساس ترین دوران بارداری است. این دوران از هفته 28 ام به بعد شروع شده و عمدتاً مادران باردار را با مشکلاتی مواجه می کند. عمده این مسائل تحت تأثیر بزرگ شدن جنین و در پی آن بزرگ شدن شکم مادر می باشد.

هر چه جنین بزرگ تر می شود، بیش تر اندام های مادر را تحت تأثیر قرار داده و فشار بیش تری به آنها وارد می کند. برخی مواقع و بر حسب سایز جنین این فشارها به حدی زیاد می شود که میتواند سبب درد در ناحیه ستون فقرات شود. با افزایش این فشارها درد در ناحیه کمر مادر ایجاد می گردد.

آزمایشات ضروری دوران بارداری می تواند شامل بررسی امکان وجود عفونت های مختلف و ایدز باشد. برخی از عفونت هایی که مادر را درگیر می کند با آنتی بیوتیک قابل درمان می باشد. اما مصرف داروها در دوران بارداری می بایست با مراقبه کامل انجام گیرد.

لذا شایسته است پیش از مصرف هر نوع دارویی با پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت نمایید. از طرفی اگر عفونت های مادر به موقع درمان نشود، می تواند به جنین انتقال یافته و وی را نیز درگیر بیماری کند.

سونوگرافی در سه ماهه سوم بارداری برای کنترل رشد جنین، بررسی مقدار مایع آمنیوتیک، بررسی موقعیت جفت و تعیین موقعیت جنین انجام می شود.

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان انواع بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

البته آزمایشات ذکر شده برای سنجش تمام مشکلات جنین نخواهد بود. آنزیمی که نقش هورمون رشد را در جنین بازی می  کند، وظیفه نقل و انتقال گلوکز از سلول های جفت به جنین را دارد. این آنزیم در کیس هایی با اختلالات کروموزومی به شدت دچار اختلال شده و یا رشد آنها را با مشکل مواجه می سازد.

همچنین هورمون دیگری نیز در بدن جنین با تشکیل نطفه به وجود می آید. این دو هورمون به همراه سونوگرافی ان تی ریسک ابتلا به اختلال کروموزومی را مورد سنجش قرار می دهند.

پزشک متخصص زنان با در نظر گرففتن اعداد نرمال هر آزمایش و سونوگرافی، اقدام به تشخیص درست می نماید.

آیا سونوگرافی سه ماهه سوم خطرناک است؟

دستگاه ها و متد های جدیدی که برای سونوگرافی و غربالگری دوران بارداری به وجود آمده اند، برای مادر و جنین بسیار امن می باشند. از این روش ها برای آزمایش صحت سلامتی جنین و جفت استفاده شده و می توانند هر گونه مشکل غیرعادی را با دقت بالا تشخیص دهند.

همچنین در صورت صلاحدید پزشک متخصص زنان و زایمان، برای بررسی های بیش تر سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی تجویز می شود. این سونوگرافی ها نیز کاملاً امن بوده و از دقت بالایی برخوردار می باشند.

نتیجه گیری

بهترین زمان سونوگرافی سه ماهه سوم هفته های 33 الی 34 ام بارداری بوده و توسط پزشک متخصص زنان زایمان تجویز و بررسی می شود. غربالگری دوران بارداری برای تمام مادران باردار واجب است و برای بررسی وضعیت جنین انجام می گیرد.

دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم