تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

محتوا

امروزه با گسترش تکنولوژی و راه های جدید مقابله با انواع بیماری ها ، نوع بیماری نیز تغییر کرده است و از شکل ابتدایی به صورت پیشرفته و پیچیده تبدیل شده اند . در دهه گذشته انواع و اقسام بیماری ها را شنیده ایم که قبل از آن یا وجود نداشته اند و یا شناخت شده نبوده اند . یکی از این بیماری های ویروسی ، زگیل تناسلی است که امروزه در بین بیماری ها مانند سونامی در حال پیشرفت است . این بیماری با وجود خطرات احتمالی ، قابل پیشگیری بوده و درمان های موثر دارد که این امر نگرانی را در بین افراد کاهش می دهد . در ادامه به توضیح این بیماری و راه های تشخیص آن بیشتر می پردازیم .

تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

این ویروس خطرناک که این روزها نگرانی را به جان همه انداخته از راه تماس پوستی انتقال می یابد . این ویروس که به اختصار HPV نامیده می شود در 100 نوع شناخته شده که از بین آن دو نوع بدخیم و خوش خیم اهمیت بیشتری دارند .

شایع ترین راه انتقال زگیل تناسلی از راه روابط جنسی و تماس پوستی است و لازم نیست که حتما نزدیکی به طور کامل انجام شود و تماس های سطحی نیز احتمال ابتلا را به وجود می آورد .

راه های ارتباطی دیگر مانند وسایل مشترک اعم از حوله ، مسواک ، استخر و مکان های مرطوب که ویروس را در خود حفظ می کنند ، از روش های دیگر انتقال محسوب می شوند . البته در کشور ما راه های انتقال از طریق اپیلاسیون نیز شایع است .

روش تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در صد نوع وجود دارد که عمدتا خوش خیم بوده و تنها چند نوع آن خطر آفرین هستند . این ویروس باعث ایجاد زگیل می شود که این زائده پوستی باعث رنجش بیمار می گردد. اگر این ویروس به سیستم ایمنی بدن آسیب وارد کند ، تعداد زگیل ها افزایش می یابد . در فرم بدخیم ممکن است اصلا هیچ علائمی نداشته باشد و تنها از طریق آزمایش پاپ اسمیر و راه های تشخیصی دیگر می توان متوجه وجود این ویروس شد . اگر این نوع ویروس های بدخیم به موقع درمان نشوند باعث ایجاد سرطان رحم در خانم ها می شود .

دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

علائم زگیل تناسلی

این ویروس ها به جز ایجاد زگیل های پوستی ، در حالت بد خیم در مردان باعث ایجاد سرطان سرآلت تناسلی می شود و در خانم ها سرطان دهانه رحم را به دنبال دارد . زگیل تناسلی در نوع های بدخیم شامل فرم 16 و 18 است و در نوع خوش خیم فرم 6 و 11 بیشتر شیوع دارد و معمولا واکسن های ارائه شده ، برای جلوگیری از انتقال این نوع از ویروس ها انجام می شود .

دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم