جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

محتوا

جوانسازی واژن یا جراحی زیبایی واژن بسیاری از عمل های جراحی را شامل می شود. این جراحی گاهی با نام های جراحی زیبایی ناحیه تناسلی زنان، جراحی جوانسازی ناحیه تناسلی زنان و جراحی پلاستیک ناحیه تناسلی زنان نیز خوانده می شود. نام جراحی های مختلفی که برای جوانسازی ناحیه واژن به کار می روند شامل جراحی لابیاپلاستی ، جراحی کاهش کلیتوریس و واژینوپلاستی می باشد. برای انتخاب بهترین نوع جراحی، در ابتدا باید آناتومی واژن و لابیاها مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرند. ­

آناتومی دستگاه تناسلی زنان

قسمت حاوی مو روی استخوان شرمگاه در قسمت بالایی ناحیه تناسلی زنان مونس mons نامیده می شود. لبه های بیرونی که با مو پوشیده شده اند، لبیای ماژور نامیده شده و لبه های داخلی، لبیای مینور نامیده می شوند. در قسمت بالایی و مرکز لبیاها کلیتوریس قرار دارد. گاهی اوقات یک پوست اضافی که اصطلاحاً ختنه گاه نامیده می شود، بخشی یا کل کلیتوریس را می پوشاند. در زیر کلیتوریس مجرای خروجی ادرار می باشد و در زیر آن مجرای ورودی واژن می باشد.

جوانسازی واژن یا جراحی زیبایی واژن بسیاری از عمل های جراحی را شامل می شود. دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران با بهره گیری از روش های نوینی به زایمان سزارین می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

لابیاپلاستی

لغت لابیاپلاستی به روش جراحی گفته می شود که به کاهش طول لبیاها منجر می شود. این روش متداول ترین روش جراحی زیبایی واژن می باشد و می تواند به کاهش علائم درد و پیچ خوردگی و کشیده شدن لبیا ها منجر شود.

زنان به دلایل بسیاری این جراحی را انجام می دهند. برای مثال هنگام دوچرخه سواری کردن و برقراری رابطه ی جنسی، احساس درد و کشیده شدن دارند و یا به دلیل بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس، قصد انجام این جراحی را پیدا می کنند. همچنین در مواردی لابیاپلاستی به منظور متقارن کردن لبیا ها نیز انجام می گیرد.

لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام گیرد و بر اساس شرایط فیزیکی بیمار و ترجیح بیمار و همچنین بررسی شرایط بیمار توسط پزشک ، یکی از این روش ها انتخاب می گردند.

جوانسازی واژن
جوانسازی واژن

لابیاپلاستی چیست

متداول ترین روش انجام لابیاپلاستی، تکنیک برش می باشد. در طی این روش بافت اضافی بریده شده و لبیاها دوخته می شوند. تکنیک بعدی که بعد از روش اول ، بسیار متداول است، تکنیک مثلثی می باشد که ظاهری بسیار طبیعی به وجود می آورد. در این جراحی می توان همزمان کاهش کلیتوریس را نیز انجام داد. در نهایت می توان با بخیه های جذب شونده، محل را بخیه زد.

اکثر بیماران نیاز دارند تا یک هفته از محل کار خود مرخصی گرفته و در منزل به استراحت بپردازند. در طی این مدت می توان با استفاده از کمپرس آب یخ، از ورم و درد ناحیه کاست. 4 تا 6 هفته بعد از جراحی از هر گونه فعالیت جنسی پرهیز شود. تا بهبود کامل محدوده و رفع التهاب کلی، گاهی اوقات تا 6 ماه نیز زمان لازم است.

منبع: https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/vaginal-rejuvenation/labiaplasty

مطالب مرتبط با این مقاله:

لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی

واژینوپلاستی

جراحی زیبایی واژن

دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم