نشانه های ناباروری در زنان

نشانه های ناباروری در زنان

نشانه های ناباروری در زنان

محتوا

ناباروری در زنان می تواند علائم بسیاری داشته باشد،اما از علائم بارز و شایع آن عدم موفقیت در بارداری بعد از یک سال تلاش می باشد . در صورتی که زوجین 12 ماه بدون استفاده از هیچ گونه روش جلوگیری از بارداری رابطه جنسی داشته باشند باید بارداری رخ داده شود و اگر بارداری رخ ندهد در این صورت است که می توان گفت یکی از زوجین دچار ناباروری هستند .

اثبات در ناباروری

متخصص زنان قبل از اعلام نابارور بودن زوجین ،ابتدا با کمک آزمایش های گوناگون ناباروری را بررسی می کند و در صورت قطعی شدن این موضوع زوجین را برای درمان ناباروری راهنمایی می کند .

علائم ناباروری در زنان

ناباروری در زنان بیشتر با علائمی مثل دردناک بودن دروران قاعدگی نمایان می شود . زنانی که در حین رابطه جنسی احساس درد دارند نیز می توانند مشکوک به ناباروری باشند . همچنین داشتن اضافه وزن شدید و آکنه مزمن نیز همگی می توانند از نشانه های ناباروری در زنان باشند .

نشانه-های-ناباروری-در-زنان

علائم ناباروری در مردان

اگر بخواهیم علائم ناباروری در مردان را یاد آور شویم می توانیم تغییر در صدا و یا رشد مو را عاملی بر ناباروری مردان دانست . در مواردی  دیده می شود که در بعضی از مردان حتی بزرگ شدن پستان ها هم دیده می شود . در صورتی که مردان علائم زیر را دارا باشند بیشتر دچار اختلال در روابط جنسی خود می گردند .

زمان در درمان ناباروری یک امر مهم می باشد در در صورتی که ناباروری در اسرع وقت درمان نشود ممکن است درمان ناباروری برای زوجین به هیچ وجه دیگر به نتیجه نرسد

روش های درمان ناباروری

خوشبختانه امروزه روش های گوناگونی برای درمان ناباروری به وجود آمده است و با استفاده از این روش ها بیشتر زوجین می توانند با کمی صبر و تحمل به نتیجه  برسند .

  • سوراخ کردن تخمدان
  • تخمک گذاری القایی
  • ریسک های القای تخمک گذاری
  • لقاح داخلی رحم
  • لقاح آزمایشگاهی یا ivf

در صورتی که تمامی روش های ذکر شده به نتیجه نرسد متخصص زنان استفاده از روش ivf را به بیماران پیشنهاد می کند .

با تشکر مدیریت سایت  دکتر گیتی محمد ابراهیم متخصص زنان

 

دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم