هزینه جراحی لابیاپلاستی چقدر است ؟

هزینه جراحی لابیاپلاستی چقدر است ؟

امروزه استفاده نمودن از روش های جوانسازی و زیبایی واژن تاثیر بسیار زیادی در بهبود کیفیت روابط زناشویی و همچنین افزایش اعتماد به نفس بانوان دارد. در برخی از مواقع عدم تقارن لبه های واژن و تغییر شکل آن ها می تواند علاوه بر کاهش اعتماد به نفس به مشکلات دیگری نظیر عفونت، احساس ناراحتی در روابط جنسی و … منجر شود. جراحی لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی و جوانسازی واژن است. که به منظور اصلاح ظاهر لبه های واژن مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از سوالات رایج در رابطه با جراحی لابیاپلاستی برآورد هزینه آن و تفاوت هزینه های جراحی و لابیاپلاستی با لیزر است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تمامی عوامل موثر در تعیین هزینه های جراحی لابیاپلاستی، به طور کامل آشنا کنیم.

هزینه-جراحی-لابیاپلاستیزمان مناسب جراحی لابیاپلاستی

محتوا

معمولا زمان مناسب برای انجام لابیاپلاستی پس  از اتمام دوره قاعدگی می باشد.

هم چنین   انجام این عمل جراحی در همراه با زایمان به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ زیرا  در هنگام  زایمان به دلیل تورم ناشی از خون رسانی و زایمان و نامعلوم بودن شکل ظاهری دستگاه تناسلی، انجام این عمل زیبایی توصیه نمی شود و بهتر است که این جراحی را بعد از چهل تا شش ماه بعد از زایمان انجام شود .

سن مناسب جراحی لابیاپلاستی

بهترین سن انجام جراحی لابیاپلاستی بعد از سن بلوغ، هجده سالگی می باشد. زیرا در این سن رشد نهایی لبیاها مشخص می شود و بدون بروز مشکلی می توان این جراحی را انجام داد.

بیماری لابیاپلاستی

همان طور که ممکن است بدانید عمل لابیاپلاستی علاوه بر اینکه به زیبایی ناحیه تناسلی بانوان کمک شایانی می کند، از جهت درمانی نیز بسیار مناسب است. از جمله مزایای جراحی لابیاپلاستی عبارتند از:

 • کاهش احتمال عفونت، سوزش، خارش و ایجاد زخم در ناحیه واژن
 • زیبایی و جوانسازی واژن
 • عدم ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های جذب و ورزش کردن
 • بهبود کیفیت نظافت ناحیه تناسلی
 • افزایش اعتماد به نفس در بانوان
 • بهبود کیفیت روابط زناشویی
 • عدم ناراحتی، سوزش و ایجاد زخم لابیاها در رابطه جنسی
 • متقارن نمودن لبه های واژن

عوارض جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی در واقع یک عمل سبک محسوب می شود. به همین دلیل امکان بروز عوارض پس از آن بسیار کمتر از سایر جراحی ها است.

لازم است بدانید که درد و تورم تا چند روز پس از جراحی کاملا طبیعی بوده و در صورت رعایت بهداشت به مرور برطرف خواهد شد. اما در برخی از مواقع ممکن است به دلیل استفاده از بیهوشی عمومی فرد با عوارض جانبی ناشی از ماده بیهوشی مواجه شود. از دیگر عوارض احتمالی این جراحی که در صورت عدم تخصص و تجربه کافی جراح ممکن است فرد با آن روبرو شود، عبارتند از:

 • عدم تقارن لبه های واژن
 • عفونت محل برش خورده
 • ایجاد اسکار و جای زخم در لبه های واژن

جراحی لابیاپلاستی جز جراحی زیبایی زنان است که بی عارضه و کم خطر می باشد. لذا توصیه می شود در انتخاب جراح زنان خود دقت نماید تا از بروز عوارض جانبی نظیر غیرقرینگی پیشگیری شود.

نحوه انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی همواره با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف توسط متخصص و جراح زیبایی زنان انجام می گردد.

در طی این جراحی پزشک با بریدن لابیا های بیرونی به تغییر شکل ظاهری و کوچک کردن لابیا ها می پردازد.

دوره نقاهت جراحی لابیاپلاستی

دوره نقاهت لابیاپلاستی بسیار کوتاه می باشد . معمولا دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی لابیاپلاستی هفتاد و دو ساعت می باشد و بعد از گذشت این زمان براحتی می توانید به فعالیت روزمره خود بدون هیچ مشکلی بپردازید.

 • استفاده نمودن از مواد غذایی حاوی فیبر و مایعات تا چند روز اول پس از جراحی در تسریع دوران نقاهت موثر است.
 • روز جراحی باید مسکن های تجویز شده به منظور کاهش درد به طور کامل مصرف شوند.
 • برای بازگشت به منزل حتما همراه داشته باشید.
 • یک روز پس از جراحی می توانید استحمام کنید.
 • استفاده نمودن از کمپرس یخ فردای جراحی، به تسریع بهبودی و کاهش تورم کمک می نماید.
 • تا سه روز پس از جراحی ناحیه تناسلی خود را کاملا تمیز نگه دارید. تا از بروز احتمالی عفونت و سوزش لابیاها جلوگیری نمایید.
 • داروهای تجویز شده را به طور مرتب و کامل مصرف کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از جراحی از پوشیدن لباس های جذب و چسبان اجتناب کنید.
 • حدود یک هفته پس از عمل می توانید فعالیت های روزمره خود را آغاز نمایید.
 • دو ماه پس از جراحی می توانید فعالیت های ورزشی خود را شروع کنید.
دکتر گیتی محمد ابراهیم جراح و متخصص زنان در غرب تهران  با بهره گیری از روش های نوینی به درمان انواع بیماری های زنان می پردازد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144210034 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

رعایت کردن مراقبت های بعد از جراحی نیز مکمل جراحی می باشد لذا باید به توصیه های متخصص زنان خود به دقت گوش دهید .

 • بهتر است در ماه های اول آب آناناس و ویتامین c مصرف نمایید .
 • از برقرار کردن رابطه جنسی به مدت یک ماه خودداری نمایید .
 • از استخر رفتن و برنز کردن به مدت یک مدت جدا خودداری فرمایید .
 • استفاده از لباس با اندازه مناسب را فراموش نکنید و بهتر است از لباس های با جنس الیاف نخ استفاده نمایید.

 

چه عواملی بر هزینه جراحی لابیاپلاستی موثر است؟

مشخص نمودن هزینه جراحی لابیاپلاستی از ابتدایی ترین موضوعاتی است که بانوان به آن می پردازند. برای اینکه بدانید هزینه این جراحی چقدر می باشد، باید عوامل مختلفی را مدنظر قرار دهید. زیرا فاکتورهای مختلفی وجود دارند که در تعیین هزینه های نهایی جراحی لابیاپلاستی موثر می باشند. به طور کلی عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه نهایی این جراحی شامل موارد زیر می باشند.

هزینه های ویزیت قبل و بعد از جراحی

معمولا برای انجام جراحی لابیاپلاستی در ابتدا نیاز است تا فرد توسط پزشک معاینه شود. پس از آن روش مورد استفاده در جراحی مشخص می گردد. همچنین حدود یک هفته پس از جراحی نیز فرد باید برای بررسی روند بهبودی عمل به پزشک مراجعه نماید. همچنین حدود یک ماه پس از جراحی نیز باید مجدد توسط برای ویزیت به پزشک مراجعه نماید.

فرم و ظاهر لابیاها

از ابتدایی ترین عوامل موثر در تعیین هزینه های این عمل، ضخامت پوست و شکل لابیاها است. زیرا فرم لابیاها در تعیین تکنیک جراحی، ابزارهای مورد استفاده و نحوه برش لابیاها موثر است.

میزان برش های ایجاد شده در جراحی

هر چقدر که ابعاد لابیاها بزرگ تر باشد، برای اصلاح آن نیاز به برش های بزرگ تری نیز می باشد. که در نهایت منجر به افزایش هزینه عمل می شود. از طرفی برش ها به شکل های مختلفی انجام می شوند. که از انواع آن ها می توان به برش های صاف، V شکل، Z شکل و … اشاره نمود. روش انتخابی برش زدن نیز در تعیین هزینه نهایی جراحی موثر است.

تکنیک مورد استفاده در جراحی

تکنیک جراحی نیز از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین هزینه های عمل می باشد. معمولا برای انجام این عمل از دو روش تیغ و لیزر برای برش لابیاها استفاده می شود. در صورتی که اندازه لابیاها بزرگ باشد، استفاده نمودن از لیزر بی تاثیر است. بنابراین از تیغ برای برش استفاده می شود. که در نهایت منجر به افزایش هزینه های عمل می شود.

ابزارهای مصرفی مورد استفاده در جراحی

در جراحی لابیاپلاستی وسایل و تجهیزات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. که کیفیت و میزان استفاده از آن ها نیز در تعیین هزینه عمل موثر است. از انواع ابزارهای مصرفی در این جراحی می توان به نخ بخیه، مواد بیهوشی، استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی، نوع لیزر مورد استفاده و تجهیزات جراحی (وسایل یکبار مصرف، کاور و … ) اشاره نمود.

دستمزد جراح

قطعا هرچه تخصص و تجربه پزشک بیشتر باشد، دستمزد او نیز بیشتر می شود. از طرفی شهر و منطقه ای که مطب پزشک در آنجا قرار گرفته است نیز، در تعیین دستمزد او موثر است.

انجام همزمان جراحی های دیگر

در صورتی که جراحی های دیگری مانند تنگ کردن واژن، ترمیم پرده بکارت و … به طور همزمان با لابیاپلاستی انجام شود. هزینه عمل لابیاپلاستی نیز بیشتر می شود.

محل انجام جراحی

محل انجام عمل نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه جراحی است. در صورتی که جراحی در مطب انجام شود، هزینه آن متفاوت با زمانی است که جراحی در بیمارستان انجام شود. از طرفی دستمزد متخصص بیهوشی و سایر هزینه های اتاق عمل نیز در تعیین هزینه های لابیاپلاستی موثر است.

تفاوت هزینه های جراحی لابیاپلاستی و لابیاپلاستی با لیزر

همان طور که گفته شد از روش لیزر معمولا برای لابیاهایی استفاده می شود که کوچک و نسبتا نامتقارن می باشند. از طرفی این جراحی در مطب و به عنوان عمل سرپایی انجام می شود. در صورتی که از جراحی لابیاپلاستی با استفاده از تیغ، برای لابیاهای بزرگ استفاده می شود. که اصلاح آن ها با استفاده از لیزر امکان پذیر نمی باشد. از آنجایی که جراحی لابیاپلاستی عمل سنگین تری نسبت به لابیاپلاستی با لیزر می باشد. طبیعتا هزینه های آن نیز بیشتر از لابیاپلاستی با لیزر است.

 

دکتر گیتی محمدابراهیم

دکتر گیتی محمدابراهیم جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان داراری مدارک پزشكي عمومی از دانشگاه تهران، تخصص زنان  از دانشگاه قزوين، دوره هيستروسكوپي از دانشگاه تهران، دوره سونوگرافي زنان و كارگاه ليزر در بيماری هاي زنان می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر گیتی محمدابراهیم